Suitsetamisest
Ootasin  seda päeva, kus saan lõpuks suitsetamise maha jätmisest blogida. Oleksin võinud ju ka kohe esimese asjana mittesuitsetajana blogiposti teha, aga kartsin, et mind ei võeta tõsiselt – üks suitsuvaba päev ja juba hõiskab. Ära hõiska enne õhtut ütleb meie vanasõnagi. Niisiis otsustasin kuukese oodata.

Minu lugu on selline üsna tavaline suitsetaja lugu. Suitsetasin, tahtsin maha jätta, ei suutnud ja siis leidsin mustmiljon põhjust, miks on suitsetamine mulle hea.

Ma olen suitsetanud juba hallidest aegadest alates. Kindlasti vahelduva eduga oma 20 aastat. Mitmeid kordi olen otsustanud,  et nüüd jätan maha. Olen proovinud plaastreid, nätse, nõelu, kuid kõige selle kiuste edasi suitsetanud. Ma lihtsalt ei suutnud loobuda. Lisaks muidugi uskusin siiralt laialtlevinud müüti, et lähen kohe paksuks, kui enam ei suitseta. Irooniline mis :).Nagu ma oleks siis suitsetades kõhn olnud :D

Või siis selline mõte: mulle meeldib suitsetada, see on nagu meditatsioon päeva keskel. See on minu aeg.

1 jaanuaril juhtus ime. Ärkasin hommikul üles ja tundsin, et nüüd on vist mul küll isu täis suitsetatud. Andsin oma kaks pakki taskust õe kätte ja läksin koju. Ega ma seda eriti tõsiselt ei võtnud.  Mingit uusaastalubadust polnud ja plaani ka polnud, kõik lihtsalt juhtus. Kuid on nii, et siiani pole ma rohkem suitsu teinud. Kuu aega juba. Kiusatusi on ikka olnud, kuid mitte midagi nii trastilist, et oleksin pidanud poodi suitsu järgi jooksma. Ega ma ei ole endale mingeid piiranguid ka seadnud, tean et kui tahan võin alati suitsu teha ja ei ole sellepärast väga pettunud.

Täna ma tunnen , et jumala mõnus on elada, kui ei pea koguaeg väljas nurgataga külmetama ja suitsu kiskuma. Tunduvalt rikkam olen ka, sest raha jääb üle. Enne käisin ikka vähemalt ülepäeva suitsu ostamas ja siis ostsin ikka ju muud träni ka. Ma ei lõhna enam nagu väike koni ja kõik on värskem. Aega on rohkem. Võhma on rohkem. Pea on selgem. 

Kokkuvõtteks võin öelda, et hetkel olen enda üle megauhke ja loodan, et saan sama uhke olla ka kuu aja pärast :)


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?