Kui kuri on karjas …Esmaspäeva õhtul tundsin esimest korda väsimust. Ja tunnet, et ei viitsi. Kuidagi hullult raskena tundsin ennast, kuid nii laisk olin, et ma ei viitsinud ennast isegi kaaluma minna. Lebasin voodis, suur kui maakera ja täiesti tühi nagu vana rattakumm. Siis mõtisklesin, et pean üle - ülehomme juba selle seeliku selga saama, sest vastasel juhul ei ole mul midagi aktusele selga panna. Ja nagunii see pagana seelik ei mahu mulle ikka selga ja üleüldse olen ma liiga vähe ennast piitsutanud.Ja oleks võinud ikka rohkem pingutada. Oleks, poleks, oleks, poleks. Oleks lehmal ka vanaema, vaataks vasika järgi... Oleks seal küüned, ta läheks puu otsa.
Hakkasin siis laisalt neist otsima, et mida soovitatakse motivatsiooni tõstmiseks. Google teab alati kõike ning kohe sain teada, : Laiskus on inetu sõna. Võta seda pigem kui valikulist osalemist! Minu valik on olla täna väsinud ja mitte midagi teha. Ja nii ongi. Pole mingit põhjust ennast sellepärast halvasti tunda.Selle teadmisega jäin üsna rahuliku südamega magama.
Aga täna olin ikka edasi tusane. Tavaliselt ma võtan kõiki asju üsna kergelt ja ei lase eriti ennast segada teiste inimeste emotsioonidest, kuid täpselt siis kui mul kõige vähem seda vaja oli, tuli lisaks veel üks  nõme vahejuhtum, kus keegi kellel oli vist liiv kinganinas oli käinud kritiseerimas üht  asja, mille üle ma olin väga rahul olnud. Selle asemel, et mõelda las minna, võtsin hoopis väga isiklikult seda. Mõistlus ütles küll, et kuule õu ole nüüd normaalne aga pisike kiusukurat ei andnud rahu ja muudkui kruttis edasi ja edasi ja edasi. Tuletasin meelde kõik emotsioonide vabastamise tehnikad, kuid ei midagi, see kuri tuju lihtsalt ei läinud ära. Inimeseks olemise kõige suurem traagika on selles, et me ei saa oma emotsioone lihtsalt kontrollida või välja lülitada.
Ratsionaalselt mõeldes pole mitte midagi halvasti aga emotsionaalselt vaadates on kõik jumala nõme. 
Mida Sina teed kui tunned ennast lihtsalt ilma põhjuseta kurjalt?

 Image result for bad day

Kommentaarid

  1. Tuletan meelde sõbra ütlust: ära vihasta, vaid imesta! Alati ei toimi kuid on hakanud järjest paremini välja tulema - see imestamine:)

    VastaKustuta
  2. Jah, see on tõesti hea ütlus ja olen ka seda kasutama hakanud ja kusjuures täitsa toimib....hakkan mõtlema, et no mis siis nüüd on, midagi on mõtteviisis valet ja mul on paha olla. Siinkohal ütlen endale "stopp" ja hakkan imestama...kui tobe võin ikka olla, mingid tühised asjad...ja suunurgad hakkavad juba üles kerkima :) Mõnel õhtul ma ei viitsiks kuidagi koeraga ennast välja vedada, aga kõige raskem ongi teekond ukseni ja tagasi tulles olen rahul, et käisin. :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?