Imeline nõgesRahvatarkus õpetab, et nõges võtab väsimuse, kõhuvalu ja veepaistetuse, vähendab ja peatab verejooksu, taandab suhkruhaiguse nähte. Nõgeses on hullult palju vitamiine, mikroelemente, orgaanilisi happeid, fütontsiide ja tanniine. C-vitamiini on nõgese kasvudes 2,5 korda rohkem kui sidrunis (660 mg %). Nõgest nimetatakse isegi meie oma Eesti supertoiduks. No mulle endale selle sõna supertoit ei meeldi aga no mõttega olen nõus küll. Super on ta küll.

Nõges sisaldab  suurtes kogustes A- ja E-vitamiine, B-grupi vitamiine, biotiini, foolhapet, kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi, rauda, räni, mangaani, tsinki, vaske, koobaltit, niklit, kroomi, flouri, boori ja broomi. Nõges on lihtsalt väge täis.
Mina teen igal kevadel ühe nädalase nõgesetee kuuri. Et verd puhastada ja rauda saada. Ma ei tea kas selle verepuhastamise jutu peale minestavad nüüd kõik meditsiinitöötajad maha, kuid mina olen seda kogu elu uskunud ja usun edasi. Kui selle tee maitse ei meeldi, siis on selline nipp, et pane mustsõstra pungasid ka kannu ja teel on hoopis mõnus mustsõstramaitse. Kui mustsõstar ka ei meeldi, siis vaarika jne. Looduse toidulaud on suur ja lai. Mina muuseas panen ka veel sidruniviilu. Mulle lihtsalt sidrun väga meeldib. Nõgesetee aitab hästi  leevendada  väsimust, halba tuju ja närvilisust, seega mul on seda kuuri hetkel ikka väga väga vaja. Tee jaoks tuleb võtta teelusikatäis peenestatud lehti ja üle kallata kuuma (mitte keeva!) veega ning lasta tõmmata kuni kümme minutit. Joo, joo mõnuga.
Lisaks teele saab nõgesest teha suppi ja salateid.Siin ka üks retsept.
Kindlasti enne nõgese söömist või nõgestega vihtlemist tuleb nõges kuumast veest läbi lasta. Ma eelmisel aastal tegin uhkelt nõgeseviha, kuid enne vihtlemist seda vette ei kastunud. Tagajärjeks oli kublus keha ja terve öö seisin püsti, sest pikali olla ei saanud. Nii valus oli. Ärge teie seda kodus järele tehke. 
Mina hakkan nüüd oma esimest tassikest nõgesteed jooma. Soovitan sulle ka :).

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?