Kuidas uurida inimest?


Täna tähistatakse Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis bioanalüütikute päeva.
Kes on bioanalüütikud? Bioanalüütikud on tervishoiu spetsialistid, kes töötavad laborites, kus uuritakse organismi seisundit ning organite, kudede, rakkude, molekulide ehitust ja funktsiooni, mikrobioloogilist kooslust ja inimorganismi mõjutavaid tegureid.
Nende ülesandeks on uurida koeproove, kehavedelikke, teha kindlaks organismi tervislik seisund ja jälgida patsiendi ravi kulgu.
Kui käite arsti juures ja annate mõne proovi, siis üsna tõenäoliselt analüüsib teie proovi just bioanalüütik. Oma projekti alguses ma käisin ka meie bioanalüütikute juures verd andmas, et nad analüüsiks, kui terve või haige ma siis õieti olen.

Siin saad vaadata, kuid meie  tudeng (nüüdseks vilistlane) räägib mida ja kuidas bioanalüütikud õpivad. Järgmised kaks aastat on lood sellised, et bioanalüütikuks saab õppida hoopis Tallinnas ehk siis Tartu tervishoiukooli bioanalüütikute õpe kolib mõneks ajaks pealinna.


Siin saad vaadata, kuidas meie tudengid, kes hetkel õpivad bioanalüütikuks tegid mannekeeni väljakutset :). Minumeelest igavesti äge video.

Bioanalüütikute päeva raames  tegid kaks suurepärast õppejõudu  Anneli Raave-Sepp ja Eerik Jõgi ettekanne teemal  kuidas uurida inimest?Tahtsin seda väga kuulama minna, kuid noh jäin natuke hiljaks, mistõttu kuulsin ainult pool loengut. Aga no õpetaja Laurgi ütles, et kui tervet ei jõua tee pool. 
Mina sain igaljuhul teada, et kui tunned ennast väsinuna või muidu on kehv olla, siis ehk tuleb üle vaadata, et mida sa sööd. Soolestiku töö ja bakterid on väga olulised.
Muuseas see osa mis mul kuulmata jäi rääkis vanadest meetoditest. Näiteks pissid kuskil sipelgapesa lähedale ja kui sipelgad sinu uriini lõhna peale kohale tormavad, on sinu pissis liiga palju suhkrut 😊. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?