Ma ei ole feminist aga ma elan siin

Kuna kõik kes veel vähegi on tahtnud on aasta ema teemal sõna võtnud, siis mina veel ei ole. Noh ei saa minagi mitte vaiki olla. Peab kyll ytlema, et kaalublogi kipub vägisi kätte niisama mölablogiks. No aga mis sa teed kui niipalju on öelda😉.

Kuid aasta ema siis. Põhirõhk on läinud selle lahkamisele, et kas aasta ema peaks olema abielus või mitte. Mulle isiklikult meeldiks kui lapsel on ema ja isa, kes elavad koos ja armastavad üksteist ja lapsi. Ehk on see sellepärast, et minu isa suri, kui ma käisin esimeses klassis ja ma ikka hullult unistasin, et mul oleks isa. Õnneks oli mul megatubli ja hea ema, kes sobiks muuseas ka kenasti aasta emaks, sest ta on lesk. 

Samas ei julgeks ma kyll öelda, et kui kellegil mees jätab oma naise ja lapsed maha, siis see naine enam aasta emaks ei sobiks, sest ta ei osanud hoida pereväärtusi ja piisavalt teenida oma meest, et sellel poleks sellist hullu mõtet üldse pähe tulnudki. Kuid noh igasugu asju juhtub. Ja see polegi ju tegelikult oluline. Oluline on see, et kas me tahame väärtustada tavapärast peremudelit või ajame joonlauaga rida, et oleks ikka kõik kõigile võrdne. Olge rahulikud. Ei ole ja ei hakkagi kunagi olema.
Naisliit ja Oviir minu meelest andnud edasi väga tähtsa sõnumi:perekond on ideaal mille poole püüelda.  Ja sellega olen ma nõus. Samas olen ma ka nõus, et perekond  on ka kaks ema ja kaks isa ja üksikemad ja isegi üksikisad. Keiss klosed.

Aga minu arvamus on, et tegelikult võib iga ühendus ja liit valida ükskõik keda või mida ning nendel tingimustel nagu nad ise tahavad. Tahad valida abielus ema. Vali. Tahad valida aasta isa,kes on vähemalt kolmele naisele lapsed teinud. Vali. Tahad valida aasta feministi. Vali.
Samahästi võiks protestida, et miks paks ei saa osaleda missivõistlusel? (saingi kaaluteema sisse...JES)
Las meil on mitu aasta ema konkurssi, kui naisteliidu omale ei saa oma kandidaati esitada, siis esita Virgina Woolf sind ei karda grupi omale. Või veel parem. Tee oma konkurss ja vali oma ema.

Leidsin just FBst, et Eero on avanud aasta debiiliku konkurssi ja ma usun, et tal on suur võimalus, see tiitel omale näpata :D 

Mõned aastad tagasi ma andsin aastavahetusel välja parima abikaasa oskari. Oli ainult üks valitav ja rohkem keegi ei kriteeriumitele ei vastanud ja nii ongi Toomas nüüd selle suurepärase tiitli omanik. Minu maja, minu reeglid ja ise tean keda ja kuidas valin :). Vot nii.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?