Olen jälle maakas


Kui külm saab otsa, siis meie lähme maale. Meil on Viljandimaal selline pisike maakodu, kus me siis kevadest sügiseni toimetame. Talvel ei ole maal suurt teha. Tavaline nädalavahetus talvel on selline, et reede õhtul hakkad kütma ja hull külm on. Värised hommikuni ja siis hakkad jälle kütma. Noh ja laupäeva õhtuks saab maja soojaks. Siis saad ühe õhtu mõnuleda ning pühapäeva hommikul sõidad minema. Ja järgmine reede hakkab kogu pull otsast peale. Seega oleme otsustanud külma aja linnas resideeruda. Aga nagu päike hakkab kõrgemalt käima saavad meist jälle nädalavahetuse maakad.
Nagu needus oli reede hommikuks päike lännu, sadas vihma ja yle maa oli hall udu. Reede hommikul sõitsin esmalt Viljandi haiglasse tundi ja ausalt - nii udune oli, et põrutasin esmalt haiglast mööda. Ometigi see on mingi megamonstrum.
Hommikul mõtisklesime, et äkki lükkaks seda maaelu veel nädalakese edasi aga noh kevad võib täies ilus tulla ju alles juunis. Jumal teab. Nii, et maale.

Hullult külm oli. Õnneks läks Toomas enne kohale ja oli igale poole tuled alla teinud. Vee majja laskmine on igal aastal täielik tsirkus. Kyll on midagi vaakumis ja siis ei tõmba pump vett jne. Tavaliselt lõpeb see nii, et oleme kõik läbimärjad ja tigedad. Aga no vesi majas on luksus, millest ma ei suuda loobuda. Meil on muidu õues korralik koogukaev ka aga no seda pangega veetassimist ma ei taha.

Esmalt hakkab suur kevadpuhastus. Kõik asjad tuleb uuesti lahti pakkida, pesta, kloppida ja kraamida. Talveõhk tuleb majast välja saada.
Kui nyyd keegi kysib, et miks sa kaalublogis koristamiseat jahud, siis koristamine põletab hullult kaloreid. Vot ja siis tegime veel reede õhtul sauna ja oligi uus sissekolimine tehtud :).
Tegin mõned klõpsud ka. Siin on meie tiik ja saun.  Mutid oli jälle kõvasti tööd teinud ja kogu hooviala oli mutimullahunnikuid täis. See on meil ka iga-aastane tava, et mutid teevad hunnikuid, mina lükkan need laiali ning pragan nendega. Suve otsa on rahu majas, mutid on aru saanud, et ei tohi mööbeldada hoovis. Kuid nagu me sügisel talvituma läheme on mutid kohe jälle platsis ja kaevavad kõik üles.Igaljuhul hakkan nüüd päikest aja aiatöid ootama :)


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?