Saunapäev

Lōpuks ometi oli saunapäev. Saun on midagi selling ilma milleta ma elu ette ei kujuta. Minu meelest on üks õige saun puuküttega. Siin ükski elektrikeris mõõtu võtta ei saa. Lihtsalt pole võimalik. Spades on ju ka mõnus aga neid ei saa kuidagi võrrelda ühe korraliku kodusaunaga. Näiteks ei saa sa ju kuskil spasaunas vihelda. Aga saun ilma vihtlemata pole miski saun.

Lapsena me käisime igal laupäeval Põltsamaa linnasaunas. See selline äge koht, kus vahel sai ka fantat või tarhunni. Noorematele lugejatele seletuseks, et nii 30 aastat tagasi oli fanta ime ja see oli täielik sündmus kui vahel seda poes müügil oli. No vot see linnasaun oli selline koht kus pool linna ootas laupäeval järjekorras, et pessu saada. Siis said pisikese kausi ja pesupingi, kõik istusid reas ja lobistasid oma kausis. Suur leiliruum oli ka, kus siis higised paljad naised vihtlesid ja leilitasid. Selline komme oli veel ka, et pesti selle inimese selga kes sinu kõrval istus☺. Pärast jõid fantat ja olid puhas ning rõõmus. Kui tukk oli liiga pikaks nädalaga kasvanud, siis seal tegutsesid ka juuksurid ja said kohe ka juuksed korda. Neile kes saunast lugu ei pidanud või eriti häbelikud olid, oli olemas sellised eraldi boksid, kus said minna vanni või dussi alla. Meestel ja naistel olid eraldi saunad. Saun oli ka selline sotsiaalse suhtlemise koht. Alati said saunast teada kõik sündmused mis nädala jooksul linnakeses juhtunud oli.
See pilt ei ole küll Põltsamaa saunast aga aimduse annab milline see saun välja nägi. Nüüd muidugi ei ole ammu juba seal mingit sellist sauna. Kuid minu jaoks jääb aegade lõpuni laupäev saunapäevaks.
Maakodus on meil oma mõnus saun. Toomas on seal kõik ise teinud. Igati hea saun. Kui oleme maal siis on meil sellised mõnusad pikad saunaõhtud, kus leilitame ikka hoolega ja seejärel lippame üle hoovi tiiki kupsu. Ja siis jälle lavale tagasi. Ja siis jälle tiiki. Seejärel tuleb ennast vihaga pehmeks vihelda. Vot see on õige saunaõhtu, kus pärast tunned, et keha on puhas ja hing kerge. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?