Täna on C-vitamiini päevLugesin, et täna on C-vitamiini päev. Ma tegelikult ei saagi aru, et kas on rahvusvaheline C-vitamiini päev või on see südamekuu raames lihtsalt nii, et täna on meil Eestis Cvitamiinipäev?
Mina ise c-vitamiini  ei tarbi, samas ma joon pea iga jumala päev vähemalt ühe sidruni mahla ja usun, et sellest aitab. 
Tänapäeval on hull vitamiinibuum, põhimõtteliselt peaks hommikul kõhu sööma täis vitamiinidest ja õhtul veel mõned võtma. Mina ise  vitamiiniusku ei ole. Mina usun, et tuleb süüa värsket toitu, tuleb piisavalt magada, juua puhast vett, liikuda ja talvel võtta lisaks D-vitamiini. Kõik. Kevadel kui noored nõgesed välja tulevad, siis teen nädalase nõgesetee kuuri ning vahel joon kuusevõrse smuutit. Suvel söön põhimõtteliselt palju rohtu, nt võilillelehti, põdrakanepit, angervaksa jne. Haige olen ma üliharva. Ise olen kindel, et tervis tuleb sidrunist ja kõik teised vajalikult elemendid kogun suvejooksul vaikselt organismi varuks :)

Mis vitamiine ja miks teie tarbite?

Kommentaarid

  1. Hei :-) Nii huvitav idee, et kasutada ära seda, mis meie ümber on - teha nõgeseteed, kuusevõrsesmuutit, võilillelehti, jt. Tundub ülitervislik ja kutsub proovima! Mina olen ka leiget sidrunivett hommikuti joonud, sest see pidavat olema hea seedimisele. Vitamiine ma ikka tavaliselt võtan, sest kardan, et muidu jääb äkki mingist ainest puudu (vb see on lihtsalt minu paranoia). Näiteks igas kuus võtan B12-st kindlalt, sest olen taimetoitlane, aga näiteks see kuu võtan magneesiumikapsleid B vitamiinidega (seal ka B12 sees), sest kohe-kohe on mul eksamid tulemas ja tahan, et aju hästi toimiks ja närvid korras oleks ning meel erk - sellised näevad välja: https://www.meravita.ee/product/magneesium-b/ , varem olen võtnud B kompleksi ka (selles ka B12 sees, aga magneesiumi pole jälle) https://apteek.apotheka.ee/product/5607 . Muidugi üritan läbi toitumise vitamiine kätte saada, aga ma pole alati kindel, et kas ikka saab või äkki jääb puudu. Oihh, nüüd läks pikaks, aga põhimõtteliselt Sul oli väga huvitav postitus erinevate looduses olevate taimede poolest, et mida saab ka ju kasutada. Päikest! :-)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?