Kuidas levib negatiivsusÜks hea inimene saatis nädalajagu tagasi  viite kolmele  Raimo Ülavere mõtisklusele. Aitähh.
Lugusid lugedes tekkis mul väga palju äratundmist. 

Mõtisklus negatiivsusest saad lugeda viidatud lingilt.

Mina ise olen ysna muretu inimene. Olen selle ammu selgeks saanud, et pole mõtet homse leiva pärast murtseda. 
Ka ei meeldi mulle vinguda ja mossitada. 

Ometigi on nii, et vahel satun ydini negatiivsesse seltskond ja ma kohe tunnen, kuidas see kandub ka minusse ja paisub seal hullu kiirusega. Saad ise aru, mis toimub aga peatada seda ei oska. 

Kodus saab meil koguaeg vigurit ja nalja. Mõtlesin, et millal viimati kodus oleks olnud mõni negatiive keiss ja ei tulegi meelde. Ju see oli nii ammu.
 Pigem on meil jah nii, et koguaeg saab mingit pulli ja noh kuidas sa nalja ikka muidu saad, kui seda tuleb ikka ise teha.

Toomasel on vahel komme ise hakata genereerima mingit syndmust ette aga siis keegi ikka kohe tõmbab pidurit.

Kôige lihtsam on muidugi hoida negatiivsetest inimestest eemale. Samamoodi tagarääkijatest ja niisama jutupaunikutest. Kuid alati ei ole see võimalik. Näiteks naabreid ja töökaaslasi ei saa sageli ise valida. No kui on eriti nõmedad  juhtunud, siis saad alati ise areenilt lahkuda. 

Ise pelgan ka kõige rohkem eksimatuid. Ma yhte tean ja ausalt ma kohe kardan teda. No ma saan aru kyll, et keeruline on olla lollide ja saamatute keskel ainuke tark ning pigem peaks kaasa tundma aga igakord ma ei suuda seda. 
Eksimatu

Alati. Peab. Õigus. Olema. Midagi pole teha, on minu arvamus ja siis on vale arvamus. Küsimus ja diskussiooni koht on ainult selles, kui vale see teine arvamus võib olla. Ja muuseas, “mürgitajad” ei vabanda. Mitte kunagi. Äärmisel juhul on nad nõus küll ütlema: “No vabandust”, ent siis järgneb kohe ka “aga…” ning jutt sellest, kuidas tegelikult on tal ikka õigus.


Ohvrid mulle ka ei meeldi. No kui palju võib ennast haletseda? Tavaliselt neid enivei aidata ei saa, sest nad tegelikult tahavadki ohvrid olla. Ja nii saa kuuladki aastast aastasse sama hala. Kui oled muidugi otsustanud kuulata. Teine võimalus on, et otsustad suhte katkestada. 

Kuidas teiega on? Tunned ennast ka selles loetelus ära? 
Positiivset ja rõõmsat uut nädalat. Oli ise fun ja saada kõik miinusmärgiga inimesed ära kuu peale😉.


Kommentaarid

  1. Ma vahepeal olen vinguja, sest tahaks nagu sûdamelt ära kurta ja rahu saada. Vingumise ajal ma väga kellegi ettepanekuid ei oota, et mida ma muuta võiks jne :D tahangi vahel vinguda. Aga seda juhtub harva. Üldiselt oleme kah siukene rõõmsameelne kambakene :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?