Jaanipäeva ettevalmistused

Viimased neli aastat on meie sõbrad kogunenud jaanipäevaks maale ja oleme maha pidanud yhe vägeva jaanipeo. Kuna jälle on palju sõbereid tulemas, siis alustasime ettevalmistustega.

Soojenduseks Toomas tegi meile hoovi euroalustest suuure lebola, et kõik ikka ära mahuks.

Nagu ikka sajab jaanidel õhtul vihma. Kui algusaastatel mahtusime kenasti majja ja sauna ära, siis viimased kaks aastat enam mitte. Seega on meie pidusaal olnud kuuris. Kuna kuurijaan on oma aja ära elanud, siis seal aastal otsustasime jaanipeo pidada vanas majas. Meil on siin lisaks elumajale selline vana talumaja, mis on suht halvas seisus.
Eelmine suvi võtsime seal põrandad üles ja seinad maha.
Tulemus sai siis selline. Eelmisel nädalal käis betooniauto ja majake sai põrandad. Nüüd oleme kaks päeva seal puhastanud ja lihvinud. Trenni polegi vaja teha, sest eile puhastasin 10kilomeetrit😉.  Kuid hakkab looma. Esimne istumisnurk sai valmis.
Täiesti plaaniväliselt sai majake uue elektrijuhtmestiku. Stella tuli oma peikaga maale ja siis selgus, et Silver on väga lahtiste kätega ja nutiks ning hakkas kohe juhtmeid vedama. Meie seda teha ei oska, saunas korra proovisime ning kõik mis veel sai lühisesse minna, see ka läks😊.
Toomas tegi samal ajal natuke mööblit juurde ja nyyd on seal tore suur laud. Vot selline.

Noh ja nii möödaminnes istutasin kurgi- ja tomatitaimed maha ning ilu jaoks natuke petuuniaid.

Võhmas käisime ka korra. Viisime taara ära. Selle taaraga on jamasti. Kuna meil käib kõiksugu rahvast külas, siis selgus et keegi on käinud enne Lätis õlut toomas ja mingi osa taarast viskas automaat tagasi. Nüüd peab siis veel hakkama sorteerima purke riikide järgi. Igavene jamps ühesõnaga😐. Niigi on selle taaraga alati üks rist ja viletsus. Küll on automaadid katki jne.

Mina käisin niikaua kohalikus taaskasutuspoes, kui Toomas taarat masinasse toppis ning leidsin kööki uued kardinad.
Imeliselt toimekas nädalavahetus eks😉.

Kuid tegelikult tundsin pühapäeva hommikul ennast nii nagu oleks eile külapeol käinud, pudeli viina keresse keeranud ja lisaks veel tappa ka saanud. Kogu keha valutas ja oli mitte just eriti krapsakas. Kuid tööd vajasid lõpetamist ja lasime sama tempoga edasi. Tee tööd siis tuleb ka armastus eks😉.

Vahel ma mõtlen, et need nädalavahetuse maakad on hullud. Tuled kohale, niidad ja möllad ning pühapäeval topid valutavad kondid autosse, vaatad korra kui kena kõik on ning põrutad linna raha teenima, et saaks järgmine nädalavahetus jälle otsast alata. Segased😊. Aga mis sa teed kui hobi on selline😎.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

EBA ja minu lemmikud

Appi ma olen vist vingar

14.nädala kokkuvõte