Keefiri päevad

Olen paar päeva tujutu olnud. Eile küll siiski tegin peale pikka sisemist võitlust trenni ära. Ja kohe läks enesetunne paremaks! 
Kuid nüüd peale pikka mõtlust otsustasin keha puhastada ja mõneks päevaks keefiritoitlaseks hakata.

Jah ma tean, et korralikult tuleb toituda. Jah ma tean, et hommikusöök on päeva tähtsam eine. Tean, tean,tean!

Kuid kuna mu kaal on praktiliselt kuu aega seisnud, siis tuleb midagi ette võtta. Vahel tuleb organismile väike ehmatus teha, et see vaikelu taas liikuma saada.

Pealegi on mul eelmisest nädalast saadik kõht valutanud. Arst ei osanud ka midagi tarka arvata. Ise arvan, et kui kõht niimoodi valutab, siis on vaja häid baktereid ja väikest organismi puhastust. Paastu näiteks. Doktor Elekas on diagnoosi pannud ja ravi määranud.

Paast on alati hea, kuid hetkel ei ole ma veepaastuks valmis. Niisiis otsustasin teha keefiripäevad. Ma pole viitsinud googeldada ja teiste kogemusi lugeda, kogen parem ise😊. 

Tegelikult küll korra proovisin googeldada aga seal mingid buduaaritsikid ja lingvistid vaidlesid kas on keefir või geefir või hoopis keefiir. Minu pärast olgu kasvõi kgeffiir ja nii ma rohkem edasi googeldada ( või äkki hoopis koogeldada 😉) ei viitsinud.

Eile õhtul käisin poes ja tõin paar pakki keefiri. Loodan vastu pidada kolm päeva ehk siis kolmapäevast reedeni.

Hommikul jõin esimese klaasi ära. Õuna piparmündi. Maitses nagu joogijogurt. Kui koostist vaatasin, siis pidin pikali kukkuma. Suhkrut on ikka päris palju. Paki ehk liitri sisse jood, siis oled nagu naksti peaaegu 800kalorit saanud.  Päris palju tegelikult. Kuid boonuseks lubatakse d-vitamiini (vaata õue, seda on hädasti vaja!) ja häid baktereid.

Kõht ikka valutab ja on ebamugavalt punnis. Käisin hommikul laboris ja viisin proovid ära, eks näib mis mu kõhus siis lahti on. Tunne on igaljuhul selline nagu päevad võiks hakata aga kuna mul eemaldati 8aastat tagasi munasarjad ja emakas, siis neid külalisi pole mul ammu olnud ja ei tule ka.

Kuid joon nüüd ühe kohvi ja siis jälle keefiri ning ehk saab see kõhujama ka lõpuks korda.

Kommentaarid

  1. Mina usun paatupäevadesse. Sain ima kaaluseisakust millalgi üle just paastudieedi abil. Ma tegin seda 500 kalori värki. Et kahel päeval nädalas sõin vaid 500 kcal. Töötas. Tolle dieedi kohaselt peaksid need 500 kcal olema enamasti valk. Keefiri paastust olen ka kuulnud. Üks kolleeg tegi neid vahel. Ja kõht võib korrast ära olla mitmel põhjusel, aga mina näiteks sain pool aastat peale elustiili muutust aru, et mulle ei sobi piimatooted. Täpsemalt siis ei talu mu keha laktoosi. Kui arstid jaole ei saa, siis pea toitumispäevikut ja proovi nt nädalaks kõik laktoosiga piimatooted välja jätta. Vaata, kas hakkab parem. Ja siis joo prooviks ûks klaas rammusat piima. Kui põhja alt lööb, siis on laktoosis asi. See on lihtsalt minu kogemus.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?