Õlle hinnast ja hobisportlase kuludest


See pilt on FB, st kus keegi nõudis, et kui HOOLID, SIIS JAGA :D
Mul pole kyll arvamusblogi aga vahel siiski tahan arvata. Ja seda ma muuseas kohe teen.

Eile millegipärast jooksis minu moluraamatus ainult kaks teemat - õlle hind ja kukeseened. Aga mitte seentest ei taha ma kirjutada.

Ma ei ole sellesse alkoholi ja suhkru hinnatõusu suurt syvenenud. Ma ei mäleta millal viimati suhkrut ostsin ja õlut olen ostnud poest sel aastal täpselt 4 pudelit. Yks neist on alles ja ootab oma aega. Kuid see polegi oluline. Rummi olen ostnud aga seda ei kulu vaatidega, ega ma mingi mereröövel ei ole.


Aga möluraamatus on tohtu paanika, et nyyd lähevad kõik Lätti õltsi ostma ja riigikassa jääb tühjaks. Mõned lubavad kiusu pärast minna ja õlut osta, noh et Ossile ära teha. Mõni äkki hakkab veel puhtast kiusust joodikuks, mine sa tea hulle :D.

Mina olen aru saanud nii, et aktsiisi tõstetakse, et inimesed jooks vähem, oleks tervemad ja teeks hoopis sporti. On ju nii?


Ja nii ma tahtsin hoopis selle kohta arvata, et tegelikult on nii, et hobisportlane on hoopis majandusele igati kahjulik tegelane, sest ta tarbib palju vãhem kui võiks. Ja seda täitsa ilma Lätis käimata.

Algab kõik sellest, et ta nagunii ei osta suhkrut ega õltsi. Ei osta suhkruga jooke, ei osta jogurteid, kooke jne.

Kuid lisaks ostab ta ka kõiksugu muid asju vähem. Näiteks kütust. Ta käib ju muudkui jala või sõidab rattaga🙄.

Nyyd edasi räägin ainult enda eest, seega palun mitte kohe yldistada ex. Ja ma ei propageeri joodiklust ega ega muid pahesid!!!

Minul kulus enne, kui spordi avastasin, roppumoodi raha. Ahh et miks?

Esiteks oli mul tihti igav. No siis ikka lähed kinno või kuskile, kus tekkisid kohe kulud. Näiteks lähed suurest igavusest kõrtsi. Õlu, kokteilid, snäkid. No ei ole odav lõbu. Näiteks 0,75 rummikokteili eest, saab minna Aurasse Grete trenni :). Trennid ja ujud oma 1,5 või koguni 2 tundi. Rummikokse jood selle ajaga 3-4. Arvuta nüüd ise :D.

Aga enam ma niisama kõrtsi ei lähe,  nyyd lähen kuskile terviserajale ja lustin tasuta. Vee võtan ka kodust kraanist kaasa, kus pudelihinnaks tuleb kosmiliselt pisike number. Pudelivesi on ju paha, paha, paha.

Lisaks igavusele oli mul tihti masekas (palju tööd, pikad päevad, vähe liikumist jne). Kuidas seda leevendada? Tuleb asju osta loomulikult - riideid, kosmetsi ja muud träni. Või siis käid kõiksugu koolitustel ja riputad endale erinevaid kristalle kylge. Kõik puha kulu, tasuta ei saa kristallipoegagi.
http://jaanateemant.blogspot.com.ee/2013/11/tarbimisuhiskonna-kuusis.html

Nyyd kui on masekas lähen jälle sinna terviserajale. Mul tegelikult pole ju neid asju vaja. Spordiriided saab netist, hantlid ja sangpomm on nii tugevad, et need kestavad kogu elu ning nii kõva jooksja ma ka pole, et nädalaga tossud läbi jookseks :D.

Siis väga tore oli muudkui sõpradega yhest uuest toidukohast teisse lehvida. Või siis koju tellida - sushit, pizzat jne. Teeme sushiõhtu veiniga? Tuleb tuttav ette eks?  Aga see kõik on maru kallis tegelikult.

Nyyd ma teen ise syya, sest ma tahan teada mis mu söögi sees on. Raha kulub kohe kõvasti vähem. Tervislik toit on tegelikult odav. 
Toon näite. Kui enne läksin nädalavahetuseks maale võtsin mingit grilli, juuste, snäkke, loomulikult veini, siis kunagi ei maksnud meie nädalavahetuse toidukott alla 70 euro. Nyyd võtan turult liha, kapsast,tomatit, mune vms ja harva läheb yle 20 eurtsi.

Mis siis veel?
Ah jaaa. Kytust kulub mul ka vähem. Käin rohkem jala ja ei sõida kõrvalmajja poodi autoga jne. Üldse ma käin kõvasti vähem poes tegelikult.

Nyyd planeerin sygist ja otsustasin, et mina enam niipalju tööd ei tee. No pole mõtet. Enne rygasin mitmel kohal, et saaks endale kõiki neid asju lubada aga mul pole neid ju enam vaja. Seega käin rohkem seal tasuta terviserajal ja vähem teen tööd. Mis muidugi tähendab, et ma maksan ka vähem makse. Aga mul on rohkem aega! Kindlasti kohe ka vähem masekat, mida asjadega ravida.

Aga arsti juures olen ma hakanud rohkem käima. Poole aastaga yks põlvevigastus ja yks kõhuvalu (ultraheli, proovid jne) aga vist pingutasin lihtsalt yle😉.  Nüüd sureb vasak käsi sageli ära, pean vist jälle oma doktorit külastama. Minust hakkab saama polkovniku lesk vist.

Enne mul arsti juurde asja suurt polnud. Kokteliklaasi taga end suurt ei vigasta. Loomulikult saan aru, et pikas vaates on kokteilitsikk haigem aga see pole sugugi kindel.

Nii, et kõik kes te õllehinna pärast muretsete, jätke see õlle rahus poodi ja tulge hoopis sinna terviserajale😉. 
Muretsete ja kulutate kohe palju vähem😊 ja järgmine aasta oleme juba nii tugevad, et lähme jala Lätti!
See ei oleks mingi heureka, juba Peterson läks rohke kui 200 aastat tagasi Riiga jala. Sissekäidud tee ühesõnaga.

Kommentaarid

 1. 😁😁😁 issand kui hea jutt 😁 ja jumala õige.... Aga ainult kuni sinnani kuni sust trennifriik saab 😋 siis jälle kulud tõusevad, sest vorm läheb nii heaks, et tahad ennast uute riietega poputada ja siis tahad proovida uusi tooteid ja jälle oled ringiga tarbimisühiskonna ori 😁 aga seni kuni suudad ole tugev ja ära murdu uue ringiga nagu mina

  VastaKustuta
 2. Kusjuures, ka ses osas kulub toidukotile vähem raha, et ühest asjast lihtsalt jätkub kauemaks. Kui vanasti läks karp hakkliha kahe toiduportsu peale, siis nüüd jätkub sellest mulle umbes neljaks korraks - oleneb, mis retsepti valin. No ja kuna ma tavaliselt teen korraga terve karbi ära, tuleb ka sööki ennast harvemini teha.
  Tõsi, spontaansusest tunnen puudust.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Õnneks saab fitlapis suht mitmekesise menyy kokku panna. Kuid jah emotsiooniostud jäävad ära🙄

   Kustuta
 3. kuulsin, et lõpuks ometi tuli Lätti müügile ka minu lemmik "ROCK" õlu. Hakkan nüüdsest kindlasti Lätis käima seda ostmas, sest õllest ma ei loobu ja osse ei toeta. Tõstku ennem palgad ka sinna maani, kus igasugu hinnad juba on! Terviserajale ma kahjuks tulla ei saa. .... ise tead tagamaid. ....Aga Sinu tegemistele elan ikka kaasa, ära ainult päris sportlaseks hakka, keerad oma tervise muidu täitsa tuksi.
  Alati Sinu, elav näide.:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 😎 lähen selle jutu peale nyyd selle õllega mis mul alles on sauna.

   Kustuta
 4. Läti õlle kõrvale hea lugemine :D Ei käinud siiski seal õlle järel, aga ühe purgi õlut ju osta võis, oli teine juba paar nädalat külmkapis oodanud ka. Raha kulutamisega on nii ja naa, võib vabalt olla, et üldse ei mõjuta oled sa tervislik või mitte- no heast toidust ei ütle siiani ära, lihtsalt valikud on teised. Aga 2 tunniga 3-4 rummikoksi ära ei joonud ka varem ja kino ei ole pidanud trennile ohverdama - leiab aega mõlema jaoks :) Arsti juures käimist oli ka varem rohkem, enamus hädasi kvalifitseerus sinna polkovniku lese kategooriasse (loe arstid vi, spordiga seotud vigastusi ei ole õnneks olnud. Ma varsti unustan ära, milline mu perearst välja näeb.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?