Minu spordiklubi

Ma olen veeretanud, seda mõtet, et peaks jälle spordiklubis käima hakkama kaua. Kunagi käisin Arenas aga siis tehti seal remont ja aurusaun kaotati ära. Kuna see oli üks asi, mis mulle seal väga meeldis, siis olin kergelt öeldes pettunud. Rühmatrennid olid ka hullult täis ja nii see asi soiku vajus. Edasi käisin tööl rühmatrennis ( aga meie treener läks titapuhkusele) ja siis Andzeiga jõusaalis aga nüüd tundub, et see on jõusaal on  mulle kitsaks jäänud ja vaja on midagi uut. Pealegi ei saa ju ometi koguaeg tööl olla ex.

Kuna ma tahan ujumas ka käia, siis sobis ainult Arena või Artic ja kuna Articus ma polnud käinud, siis läksime tütrega vaatama, loomulikult katsetasime ära ka jõusaali ja osalesime ühes rühmatrennis. Väga tore oli. Kõik on puhas ja korras ning personal äärmiselt abivalmis ja professionaalne.

Natuke pani mõtlema hind, et aastase lepinguga 64 euri kuu. Samas kui mõelda, et eelmine talv käisin 2 korda nädalas Auras vesiaeroobikas, mis maksis 6,5 euri kord, siis kuus teeb see  52 euri, seal on aga olemas vesivõimlemise treeningud. Lisaks käisin korra nädalas joogas, mis maksis 7 euri ehk kuus 28. Kokku on see juba 80 euri. Ainuke asi jah, et kui ei viitsinud, siis ei läinud ja ei maksnud ka, kuid ehk just see leping motiveerib rohkem käima. Ja alati saab teha ju kahekuuse lepingu, mis on küll natukene kallim. Minu arvutused igaljuhul ütlesid, et tegelikult on see väga hea hind ja pealegi saan ma talvel ka joosta, sest seal on palju suurepäraseid jooksumasinaid. Nii, et plusse oli väga palju ja peale hinna mitte ühtegi miinust ning lõppukokkuvõttes on hind tegelikult ju ka hoopis plusspoolel :).

Olen nüüd käinud kahes rühmatrennis ja ühes veetunnis. Kõik on olnud täielik superlux. Täna hommikul osalesin Yin jooga tunnis ja see oli äärmiselt mõnus ja lõõgastav. Kui ma kogu selle nädala olen olnud suht depressiivne, siis täna seal tunnis ma tundisn kuidas elu minusse tagasi "voolas". Ausalt. Nüüd ei jõua järgmist korda ära oodata :).

Pärast joogat oli mul kokkusaamine jõusaali treeneriga, kes pidi masinaid tutvustama. Ma eriti ei tahtnud sinna minna, kuid kliendikoordinaator väga soovitas. Miks ma ei tahtnud? Mul on ühest Tartu klubist selline  ebameeldiv kogemus, kus võtsin jõusaali treeneri tunni, et ta õpetaks mind treenima. Ma ei hakka ütlema, mis klubi see oli, sest ma oleks pidanud minema seda oma tunnet kohe seal klubis jagama, mitte nüüd aastaid hiljem kirjutama. Kuid lugu oli nii, et ma olin mega ebakindel, et kuidas ma paksuna üldse jõusaali lähen. No võtsin ennast kokku ja läksin. Kuid see treener oli väga üleolev. Esiteks talle vist ei meeldinud üldse, et naised jõusaali lähevad ja teiseks veel paksud naised. Igaljuhul mulle tundus, et ta näitab seda igal võimalikul juhul välja. Igaljuhul soovitas ta pigem pargis jalutamist. Ühesõnaga ma sain sellest nii suure alaväärsuskompleksi, et käisin küll seal edasi mõned korrad aga nagu see treener saalis ringi liikus, panin kohe minema. Jumal teab, mis ta veel ütleb. Noh nüüd olen muidugi ammu üle sellistest ülbikutest aga mingi väike tõrge on jõusaali treenerite kohta hingepõhja kriipima jäänud.

Aga õnneks sain täna hoopis uue ja meeldiva kogemused. Treener oli väga abivalmis, kuulas ära mida ja miks ma teha tahan. Näitas ette masinad, mida ma peaks kasutama, et oma eesmärke saavutada. Lasi mul harjutused läbi proovida, korrigeeris kehahoiakut, andis nõu ja  soovitusi. Ma tulin sealt temaga kohtumiselt ära ikka täis enesekindlust ja tahet jõusaalis treenida. See suurepärane treener oli Henry Articust. Julgen soovitada kõigil temaga oma esimene jõusaali ring teha :).

Sellised arengud on siis vahepeal toimunud. Mina hakkan nüüd koristama ja vaikselt homseks kepikõnni poolmaratoniks valmistuma. 
Kommentaarid

  1. Ma käin Tallinna Arcticu klubis ja ülihea klubi on. Muidugi Tallinna kõige kallim spordiklubi. Ainuke asi, mis mind häirib, on megakitsad kapid.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?