Septembris ei joo

Mina olen väga selle kampaania poolt. Kes mäletavad, siis tegelikult on see septembris ei joo juba kaua kestnud, algatajateks olid tudengid. Mingid aastad said septembris ei joo rahvas isegi oktoobris kohe kokku ja pidas maha suure peo.  Sloganiks oli "Sa ei tea kui hästi maitseb õlle 1. oktoobril".

Kõigile see ei meeldi. Esiteks muidugi hakkab kohe iroonitsemine, et noh jota, mis siis oktoobris jooma sunnib? Mitte midagi ei sunni. Ausalt😉. 

Üldse on meil alkoholi imelik suhtumine. Mäletan ühte sünnipäeva, kus sünnipäevalapse mees ütles, et ta ei joo. Kohe algasid meie laua otsas arutelud, et mis tal viga on? Äkki on haige? Või on maksa läbi...või on naise sussi all...või jne. No väga imelik igastahes. Miks keegi vahel ei küsi, et miks sa jood?

Mina olen selline, kes kas joob või ei joo üldse. See tähendab, et iialgi ei joo ma januks või toidu kõrvale pudelt õlut või klaasi veini. Ei maitse ja ei anna see ka midagi juurde. Kui aga joon, siis midagi kanget ja kohe kôhu täis. Niisama väike napsutamine mulle ei meeldi. Mina seda ei usu, et õlu võtab janu ära, tühja ta võtab. Vesi võtab. Veini maitse pärast ma ka ei oska juua, noh et selline tammine ja marjane bukett vms. Minu arust on vein kas valge või punane (oki vahel roosa ka) , kas hapu või magus, kas mulliga või ilma. Enamus "peeneid" veine on selline hapu värk, et mul hakkab kõht valutama. Vot selline matslik maitsemeel on mul.

Nagu Lible ütles, et kui purju ei teeks, ei võtaks tilkagi. Kui juba, siis meeldivalt vindiseks või siis olen parem kaine. 

Tegelikult mulle alkohol väga ei meeldi. Sellega on alati rohkem jama, kui vaja. Näiteks ei maga ma ennast välja, kui olen dringitanud ja minu vanuses on juba nii, et ühte magamata ööd magad kolm ööd järgi.

Näonahale mõjub täiesti laastavalt. Ausalt. Teed mõned dringid ja hommikul on näost näha, et jota mis jota☺.

Kehakaalule mõjub alkohol täiesti laastavalt. Kaalu langetamine ja alkohol on täielikud vastandid. Nagu kas või klaasi jood, siis kaal seisab nädala. Minul vähemalt on nii.

Väike loogikaviga siin on, sest päris jotad tänaval on reeglina jumala peenikesed😄.

Meil on nii, et keegi kodus niimoodi igal õhtul ei dringi. Toomas imeharva ostab mingi käsitööõlle või mõne hispteri siidri ja joob selle ära. Sixpacki meil keegi telksi ees ei libista ühesõnaga. Kunagi olid ajad kus ma ise pea iga reede veini kulistasin (punast ja magusat), et "lõõgastuda" aga mingi aeg ma sain õnneks ise aru, et see ei tee kohe mitte midagi paremaks. Pärast on nõme ja uimane olla lihtsalt. Kõik.

Nii, et pole vahet kas ma septembris jooks või ei, augustis ma ka pole joonud, tegelt valetan, kui haige olin võtsin pipraviina ja peale sauna wiskit sõber Urmasega (aga kõik puha ravi eesmärgil😇) aga ikkagi on nii, et ma septembris ei joo😉. Ei joo ja kõik.

Ja ei koo ka, mitte ridagi ☺. Vot!Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?