Vererõhu mõõtmine


Mina õpin nüüd Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tegevusjuhendajaks. See on üheaastane õpe ja koolis käime üle nädala kolm päeva. Kuna ma töötan ka samas koolis, siis mina muidugi käin koolis iga päev :P. Miks tegevusjuhendajaks? Ma olen nii üle kümne aasta töötanud lisaks oma põhitööle isikliku abistajana. Kes see isiklik abistaja on selline on?
Isiklik abistaja on palgaline töötaja, kes abistab lepingu järgi puudega inimest füüsiliselt igapäevastes tegevustes, millega klient puude tõttu iseseisvalt toime ei tule. Isiklik abistaja lähtub oma töös iga konkreetse kliendi erivajadustest ja tööjuhistest.

Mina abistan Harrit (meid on isegi korra lehe sisse pandud :D)  ja nüüd oleme koos niipalju vananenud, et vahel oleks vaja juba näiteks vererõhku mõõta  ja olla teadlikum erinevatest haigustest. Olen 15.aastat tagasi lõpetanud sotsiaalhooldaja eriala aga ma tunnen, et nüüd oleks aeg oma teadmisi värskendada ja uut juurde õppida. Seega õpin nüüd aasta tegevusjuhendaja õppes.

Olen nüüd kaks kolmepäevast tsüklit õppetööl osalenud ja väga väga põnev on. Meie kooli õpetajad on ülilahendad ja tõesti õpetavad super hästi. Ma muidugi enamus õpetajaid tundsin enne ka aga ma ei olnud siiani olnud õpilase rollis ja hetkel on  küll ainult kiidusõnu öelda.

Sellel nädalal olid meil praktikumid õppeaines hooldus erinevate haiguste korral ja mul lubati seal tunnis natuke filmida, nii et saan teiega meie tunde jagada :).

Kes teab milline on normaalne  vererõhu vahemik?


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?