Kuidas säästlikumalt elada

Lugesin sellel nädalal Marimelli blogist tema säästmismeetoditest. Pean häbiga ütlema, et mul pole miskeid sääste. No sendipurk Enamus raha tarbin ära või annan neile kellel vaja on. 

Mul on igakuiselt päris suured kohustused nii, et ma ei teagi mis siis saab kui igakuiselt palka peale ei tiksu. Mida siis teha?
Hea kysimus eks😉. Muidugi siiamaani olen ma elanud nii, et küll kuskilt tuleb kui vaja on. Alati on niimoodi juhtunud ka. Koguaeg on tulnud kuskilt mingi võimalus kust saab teenida, kui vaja on. 

Kui nyyd ajas tagasi mõtlen, siis see on nii viimases seitse aastat nii olnud. Imelik, ma.ei ole selle peale eriti mõlenud aga tõesti, nagu olen vabalt võtnud, on kõik ise lahenenud.

Kuid noh mingi kord tuleb oma rahakotis luua.

Tegin exxeli ja hakkasin arvutama. Mul on mingil määral passiivset tulu, mis igakuiselt tiksub.
Noh ja panin kõik oma tulud ja kulud kirja ja selgus, et ahhh mul peaks kuskil hunnik raha olema? Aga kus? Mul on vist mingi ahjualune kuskil, kes viib mu raha minema või olen ma hirmus rahapõletaja.


Vist on viimane aeg oma rahaasjad korda teha. Kõige parem oleks alustada kohe täna.

Alustan sellest, et koostan novembri eelarve - palju sisse tuleb ja palju välja läheb. Siis proovin välja arvutada, kui palju võiks kuluda toidule ja olmevahenditele. Siis on mul vaja maksta trenni kuumaks ja telefoniarve. Noh ja vaatan palju tegelikult võiks üle jääda ning kui palju ma siis võiksin novembris säästa. Ei kõla nagu tuumafüüsika eks. 

Hakkan siis pihta ja anna vahel teada kas suudan midagi kõrvale panna.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?