Milline on halb hommik


https://wallpapercave.com/wp/wkrJqor.jpg
Ma kirjutan täna ühest tavalisest halvast hommikust. Mul peaks küll olema positiivne kaalublogi aga nüüd kui asjad ei ole nii head, siis otsustasin et kirjutan ka oma läbipõlemisest ja nendest tunnetest mis minus on. Kui nüüd keegi kirtustab nina, et noh mõne asja võiks ikka oma teada ka jätta, siis pane lihtsalt leht kinni ja ära loe. 

Ma olen viimastel päevadel saanud mitmeid kirju, kus sisu on umbes selline, et ma lähen töölt koju, vajun mantliga voodisse ja lihtsalt laman seal hommikuni ja siis lähen jälle tööle tagasi, mis sa arvad kas mul on ka masendus. No vot, kust mina tean, ma ei ole arst. Aga ma siiski soovitan spetsialisti poole pöörduda, sest tegelikult on nii, et me tegeleme väga palju oma välise minaga aga sisemine mina jääb kuskile sinna sahtlisse, et siis tegelen, kui aega on. Ja aega pole.

Täna on mul halb hommik. Tegelikult mitte mingit reaalset põhjust pole. Sain natsa magada, siis mingi kuue ajal tegin silmad lahti ja selline ärveus oli sees, nagu hakkaks kohe maailma lõpp tulema. Siis lihtsalt lamasin kella üheksani ja lihtsalt ei suutnud tõusta. Lõpuks ajasin ennast siiski üles, sest vaja on ju midagi ometi teha. Toomas kallistas mu enne tööleminekut korralikult läbi, et mul tuju parem oleks. Muidugi hakkas see nõme pärdik minu peas nutma, et ta on nii tore mees ja miks tal peab selline masundusnäss naine olema? Õnneks suutsin selle pärdiku minema ajada. 

Pärdik on ära läinud aga ärevus ei lähe. Proovisin kirja panna, et mis on hetkel minu ärveuse põhjus. Mitte mingit põhjust peale väljamõeldud põhjuste pole. Selline tunne on, et kohe juhtub midagi väga olulist ja kuna mina vedelen siin voodis, siis ma ei saa seda kontrollida ja raudkindlalt on see mulle paha. Ajuvaba. Täiesti ajuvaba.

Mingi imelik süütunne närvib mind ka. Nagu ma oleks selles ise süüdi, et ma sellises seisus olen. Üks hea inimene ütles mulle, et ta kartis seda minu tormamist viimased kaks kuus kõrvalt vaadates, et selline asi tuleb. Ma tean, et ta ütles mulle ka seda mitu korda. Kuid ma ei kuulanud teda, ma lihtsalt tegelikult teadsin ju juba suve lõpus, et midagi on valesti aga lihtsam on eest ära joosta ja kui sa oled koguaeg rattas, siis ei pea ju ometi tegelema selle nõmeda pärdikuga. Aga noh ta sai mu kätte. Oleks pidanud kiiremini jooksma? Olen ma loru ja läbikukkunud?  Pärdik näitab näpuga ja ütleb, et oled jah. Täiesti kasutu ja nõrk. Mõistlik pool aga õnneks nii ei arva. Ja nüüd ma kõigun nende kahe vahel. Täpselt nii, et ühe tunnil ma ütlen sellele pärdikule, et kle ma söön sinusuguseid kehkatseid hommikusöögiks ja tõmba lesta ja siis istun kuulan teda ja nutan.

Igaljuhul proovin ennast nüüd üles ajada ja mõned kasulikud asjad korda ajada. Lisaks sain teada, et ma saan täna täitsa niisama ühe väikese kingituse ja lähen sellele järele. Kingitused on toredad. 

Stella üritab mind veenda, et ma peaks temaga õhtul trenni minema või vähemalt kõndima parki, et kuskilt tuleb uuesti alustada. See tundub suht õudne mõte ja äkki saan seda edasi lükata. Esmaspäeval lubasin oma õega nagunii trenni minna ja minu õde on juba nii otsusekindel inimene, et kui on minek, siis on minek ja pärdik ripub selle ajal kindlalt kassipuuris kinni :).

Positiivne pool ka - olen selle nädalaga 2 kg alla võtnud. Loogiline, et see pole seda hind väärt aga noh igas halvas asjas on midagi head ka.

Aga teile kallid lugejad panen ma südamele, et kui sa juba tunned, et ei taha enam hommikuti ärgata, koju tulles vahid niisama ühte punkti ja üldse oled koguaeg tujust ära, siis võta aeg maha. Mitte midagi ei juhtu kui sa vahepeal oled lihtsalt niisama. Näiteks kohe sellesama nädalavahetuse. Koristamata kodu ja triikimata pesu ei ole maailmalõpp. Ma tean, et meil on alati mitu hooba mis meid tagant sunnib aga kõik on tegelikult läbiräägitav. Kui sa ise lähed ja räägid.  Kui sa ise abi küsid, siis seda ka antakse. 

Mina proovin nüüd päeva alustada ja ennast liikuma saada ja selle kuradi pärdiku keldrisse kinni panna.

 
Kommentaarid

  1. Mina olen hommikuti alati vaadanud mõningaid motivatsiooni videosid, mis aitavad mõtted õigele rajale saada. Kuid eks iga üks peab leidma enda hommiku rutiini, mis vajadusel aitab käima tõmmata.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?