Lihtsalt niisama kuri


https://www.twincities.com/wp-content/uploads/2016/03/3536f07e-404a-4f6f-ad1f-85ae0fe1c3a9.jpg
Ma tean, siis kui oled kuri nagu vanakurat pole mõtet kirjutada, vaid mõistlikum on lihtsalt omaette vait olla.  Seda ma ei oska, ei ole kunagi osanud ja võin pea anda , et ei hakkagi oskama. Ma pole kunagi sallinud selliseid, kes teevad keep smile pähe ja siis pärast porisevad kuskil trepi all. Nagu ei meeldi mulle ka sellised jääkuubikud, kes ei olegi kunagi tigedad. Vähemalt väidavad, et ei ole. Ei usu. Ja ei meeldi. Ei ole minu tassike teed lihtsalt.

Kui nüüd arvate, et mul on mingi põhjus ka kuri olla, siis ei ole. See ongi kõige hullem, et mingit põhjust ei ole. Täitsa lamp kuri on.

No printeriga ei saanud ma ikka klappima ja kuna siin olin tugevam pool mina, siis printer läks prügimäele, kui ikka mingi asjaga jännata juba nädal ja natuke peale, kuid see ikka ei ei hakka korralikult tööle, siis ausalt, mina ei viitsi pikalt paitada ja loota, et äkki ühel päeval saab kõik korda. Seis oli täpselt nii, et ta printis täpselt siis kui tema tahtis aga mitte, siis kui mul vaja oli. Näiteks paned asja printima ja printer otsustab oma tööd tegema hakata alles paari tunni pärast. 

Kuid printer on kõigest asi ja uuel aastal soetan uue. Kuulekama. Ainult, et täna kirjutasin käsitsi arveid. Sellist asja pole ma küll ikka väga väga kaua aega teinud.  

Kuid miks ma siis tige olen? Ma ei tea. Lihtsalt olen ja kõik. Mitte vihane, raevunud ega kontrollimatu. Ei. Lihtsalt kuri on olla.Selline kuri, et taoks poksikotti nii tunnikese. Kuid kuna mul poksikotti pole, siis pean siin arvuti klahve taguma!

Võiks Toomasega tüli norida aga see oleks ka suht mõtetu tegevus, sest ta lihtsalt ei võta vedu. Pinguta palju tahad, tema on ikka vana rahu ise ja hea juhul teeb pai, proovi siis sellisega tülitseda. Ei kuku kuidagi välja.

Enne ma oleks läinud poodi ja endale hunniku asju ostnud mida mul vaja pole. Millegipärast selline eesmärgitu poodlemine tõstab meeleolu. Aga kuna ma otsustasin ära, et mõtetut kilakola ei soeta, siis see jääb ka täna ära. 

Mõnikord aitab kurja vastu kohe pits või klaas konjakit aga kuna ma alksi ei taha, siis see variant ka ei sobi. Jääb vist alles ainult õue kõndima minna, see on tavaliselt ikka aidanud.

Võib-olla see kuri lihtsalt näitab seda, et ma hakkan normaalseks tagasi muunduma. Kuna ma pole päris pikalt lihtsalt niisama ühtegi emotsiooni tundnud, siis on kuri ka ju hea algus? Homme äkki olen näiteks täitsa lampi rõõmus? 

Kuid jääb nii, et ma luban endal kuri edasi olla, las siis olen. Vähemalt täna. Homme pole selle jaoks aega. Homme on ohvrikivi külastus, rahamuna tegemine, sõbrad, uus aasta ja muud toredad asjad. Kuri jääb koju. 

Kas Sul on ka vahel selline täitsa niisama kuri olla? Mida Sa siis teed?Kommentaarid

  1. tegelikult ilma põhjuseta ei saagi negatiivses meeleolus olla. vahel on põhjusteni pikk tee minna või ei taha. niisama ei toimu miskit. aga, kui ma end ilma selge põhjuseta kurja või tigedna tunnen ja ei taha urkida endas, siis ma tegelen haara-tõsta-aseta tegevustega (nt koristamine, olen ka puuvirna ringi ladunud jms), vahel aitab sooja dushi all käimine ja muidugi kõndimine. see viimane aitab alati. muusika kõrva ja liikuma...seni, kuni olemine selgeks saab. vahel 5 km, vahel 10 km. head pilvevabaks saamist ja head vana-aast lõpetamist!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?