Eesti 100 ja protestiks Lätti?

Ma ütlen kohe ära, et minule hetkel võimul olev valitsus ei meeldi. President ka ei meeldi. Ei peagi meeldima. Las nad olla. 

Kuid kunagi ei pane ma võrdusmärki valitsuse ja Eesti vahele. Need on kaks täiesti erinevat teemat. Just sellepärast ei saa ma aru, et annab see, kui mingi osa inimesi protestiks vabariigi sünnipäeval Lätti sõidab?

Ma saan aru kyll jah, et need aktsiistõusud on lühinägelik samm aga kuskilt peavad need lastetoetused, mida päris korralikult tõsteti, sisse tulema. Pole meil seda Buratiino rahapuud, kust saaks lihtsalt niisama kuldmünte noppida.

Valitsus iluleb pingviiniparaadil ja hiljem vaatab suu kiluleiba täis no99 teatri ülemakstud komejanti ning mitte kedagi ei huvita kas keegi sõidab Lätti või hoopis Leetu.

Ma teeks hoopis sellise üleskutse, et ärme vabariigi juubeli puhul joo üldse. Mitte keegi ei lähe ega osta ühtegi pudelt ei siit ega sealtpoolt piiri. Oleme lihtsalt kained! 

Lisaks ärme vaata seda kätlemisjampsi. See on kõige igavam saade yldse. Paneme telekad kinni ja kätleme oma sõpradega, käes pokaal koduse õunamahlaga🤗. 

Kui keegi siiski teab, et tea peab õltsi saama, siis tee seda ise. Ma olen maal mitu korda teinud ja jõuab vabalt laari valmis teha. Aega on. Maltoosa on poes vabalt müügi ja nett õlletegemise õpetustest punnis. Googelda.

Mina sain naabri käest 60l õige õllepuntsu, kõigil sellist head naabrit pole aga myygis on plastikust pytid täitsa olemas.

Jagan ka linki, kuidas lihtsalt ise oma esimene õlu valmis teha. Kliki siin:

Mina teen õlut nii, et keedetud vesi tynni, lisaks maltoosa ja suhkur. Kui tahan peenemat värki, siis keedan tsipa kadakavett ka juurde. Siis viskan tynni mõned rosinad, et käärimine algaks ja jäãb kõik see kööki 24 tunniks käärima. Kui vaht on peal ja kuuled kerget sisinat on kõik õige. Ööpäeva pärast läheb tynnile kaas peale. Rosinad võta välja! 
Siis vead tynni keldrisse ja 4 päeva pärast on juba tore mõdu valmis. 10 päeva pärast aga on see jook nii kange, et võtab kohe kummuli. 

Maksis viimane kord maltoosa ja suhkur kokku vast mingi 30 euri kanti. Tulem 60l õlut ehk siis 120  0.5 toopi.

Meil pole keegi kunagi suutnud seda ära juua, nii et naabrid käivad pangega õllel 🤗.

Veini ma pole teinud ja seda vist nii kiiresti valmis ei saa ka. Siidri tegemist googeldasin ka ja tundub, et see pole väga keeruline🙄.

Kui kohe peab viina saama, siis võib ju alati soetada puskarit. Mulle yks tuttav tõi Setomaalt puskarit nimega Toodang ja maitses nagu viin ikka. Kole maitse aga lõpptulemus on sama st pea teeb ikka täis🙄.

Nii, et ei lähe 24.02 Lätti.  Tee parem ise õlut🤗.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?