Ühe ajastu lõpp

http://www.alice-in-wonderland.net/wp-content/uploads/1book24.jpg

Ma pikalt mõtlesin, et kas ma sellest üldse kirjutan. Kuid kuna see on minu veebipäevik, siis äkki tahan ise seda kunagi lugeda :). Loomulikult võiks ma kuskile padja alla märkmikusse kirjutada aga ma ei taha. 

Kokkuvõttes on siis lugu nii, et esmaspäevast olen ma põhitöökohast vaba ehk siis minust saab see hirmuunenägu - kohe neljakümbiseks saav töötu naine :).

Otsus tuli kuidagi väga kergelt ja eks sellele aitas kindlasti kaasa see, et ma olin nii kuradi maha käinud. Mitu inimest on mind noominud, et ükski normaalne inimene ei lähe töölt ära, kui tal on ülihea töökoht, hea palk ja super arenguvõimalused, kuid ma pole kunagi väitnudki, et ma olen normaalne :). 

Hull inimene, sa ei leia enam tööd! Mida sa tegema hakkad? Hakkad müüjaks? - sellised on esimesed vastused mida ma olen jaburas teelaua seltskonnas oma plaanidest rääkides saanud. Mis siis müüja ametil küll viga on? Miks ma ei peaks tööd leidma? Miks ma peaksin kartma, et ma ei saa hakkama....muidugi saan. Eks natuke hirm on ikka, et mis siis kui ...aga see hirm jääb ka iga päevaga järjest väiksemaks. Esimene asi on muidugi, et tuleb teelauda vahetada :D. 

Lihtsalt ma tundsin järjest rohkem, kuidas ma ei panusta enam üldse ja otsin vigu, et siis nende üle viriseda ja iriseda. Minust hakkas saama vinguv vanamutt kolmandalt korruselt. Kui ma seda ise kõrvalt nägin, siis see ei olenud just ilus vaatepilt.

Kui sa muutud endale ja testele takistuseks, siis on mõistlik seda tunnistada ja väärikalt lahkuda. Mul on kahju, et ma seda väärikalt teha ei osanud, kuid olen ise endale selle andeks andnud.

Kümne päeva pärast saan ma 40. Kuid ma ei tunne ennast üldse vanana, mul on pigem tunne, et ma võin vabalt ükskõik kus uuesti alustada ja jõuda täpselt sinna kuhu ma tahan ning kui vaja võin seda kuuekümneselt uuesti teha.

Kahju natuke on, sest niipalju toredaid inimesi ühes majas koos, kui minu tööl on vist kuskil mujal ei olegi. Olen väga tänulik selle 13 aasta eest, kus mul oli palju võimalusi asju teha, midagi muuta ja ise areneda ning kasvada. See oli kõik väga super aeg ja ma tõesti fännasin oma tööd ikka täiega. Vahel oli nii et lähed hommikul vara tööle, kõnnid läbi tühja koridori ja oled nii tänulik, et see on koht on olemas ning just sina oled siin ja praegu. Tegelikult isegi veel novemebris mingil õhtul, käisime Toomasega õhtul "tööl" ja hiljem rääkisime, kui mõnus kõik on ja kuidas see maja räägib oma lugu, kui aga oskad õhtuvaikuses kuulata. 

Kuid eks iga sulgunud uks avab uue ukse. Lihtsalt üks lugu sai endale punkti. 

Kas ma tegelikult saaksin niisama kodus vedeleda? No ei saa, mul on nagu paljudel päris suur pangalaen ja siis nagu ikka mingid kulud, mida ma iga kuu pean tasuma. Kuid ma arvan, et ainult raha pärast ei saa tööl käia, tööd peab tegema kirega ja tööd peab armastama, kui aga käia kuskil käimise pärast, siis sellel küll suurt mõtet ei ole. Kui sära pole, siis tuleb anda teatepulk neile, kes tulevad uued hingamise, uute ideede ning löövad kõik jälle särama.

Mida ma tegema hakkan? No eks vaatan. Esialgu saan oma sisemise rõõmu tagasi, siis tegelen nipet näpet oma vaimse arenguga, käin mõnel koolitusel ja teen ära kõik tegemata trennid. Plaanid mul on muidugi olemas, ma olen üldse üks suur plaanimeister, mul on alati iga asja jaoks plaan ja üldse vajadusel teen pesumasinast trumli :). Päris täpselt ma veel ei tea. Kulgen. Vaatan mida elul mulle veel pakkuda on. Ei muretse. Kuidagi on alati nii juhtunud, et kui mure kõige suurem, seal abi kõige lähem. Lihtsalt alati juhtuvad asjad õigel ajal ja olen veendunud, et mul pole mingit mõtet homse leiva pärast muretsema hakata. 

Mäletate kui Alice sattus imedemaale ja läks Irvikkassi käest teed küsima? Kass küsis, et kõik oleneb sellest kuhu sa tahad välja jõuda? Alice arvas, et ta ise ka päris täpselt ei tea, mille peale Irvikkass vastas, et siis ole ju ka mitte mingit vahet kas minna vasakule või paremale. Täpselt nii hetkel ongi. 
Kulgen ja vaatan kus see uus uks irvakil on.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?