GuaSha teraapia

Ei ma ei peksa Toomast 😁. Pilt võib kùll nii välja paista.

Jaanuaris käisin õppimas GuaSha massaaźi. Nüüd on olnud aega juba mitmed korrad harjutada ja praktiseerida. Nagu ikka Toomase peal.

See GuaSha on äärmisel põnev tehnika. Tegemist on kraapimisega. Jah just - kraapimusega🤗.

Alguse on see ravimeetod saanud Hiinast ja juba üle 2000 aasta tagasi.  Gua Sha massaaži kasutatakse, kui inimesel on terav või krooniline valu. Hiinlased usuvad, et  valude sagedaseks põhjuseks on vere või eluenergia seiskumine mingis piirkonnas, siis gua sha tehnikaga pannakse energia uuesti liikuma ja valu kaob.

Õpetaja väitel algselt hõõruti ennast liivaga ja sealt siis sai see teraapiavorm alguse. Näiteks hõõruti liivaga endalt palavikku ära. Miks mitte eks 🙄. 

Käib see protsduur nii, et esmalt määritakse vastav kehapiirkond ravimtaimedest õliga kokku. Õli on selline soojendav ja üsna omapärase lõhnaga. Seejärel liigutakse spetsiaalse kaabitsaga mööda vastavaid meridiaane. Minu kaabits näeb välja selline.
On olemas erinevad skeemid, kuidas mingit probleemi lahendada. Mina alustasin peavaludega. Ootasin kannatlikult millal Toomase migreenihoog tuleb, et siis kohe kraapimist katsetada. Juhtus nii, et tal tuligi nagu tellitud migreenihoog, selline jube tuumamigreen. Kraapisin kohe Toomasega hoolega läbi aga ta oli väga pessimistlikult meelestatud, et see lihtsalt ei saa aidata. Vigises ja virises, et näed mitte midagi ei aita. Mitte miski ei saa migreeni vastu aidata!

Huvitav oli aga see, et tavaliselt ta ei saa migreeniga magada, kuid peale kraapimist läks ta diivanisse ja mingi sekundiga jäi lihtsalt sügavalt magama. Hommikuks oli peavalu läinud!

Ma ei teagi nüüd, et kas ma tõesti kraapisin migreeni ära või siis oli see juhus, sest tal ei ole uut hoogu tulnud. 

Selle nädala aguses käisin sõbrannale massaaźi tegemas ning kuna tal on ka viimasel ajal peavalud, siis lõpuks kraapisin kõik sellised pinges kohad üle. Kogu nädala sain kenasid teateid, et energiat on rohkem ja pea ei valuta! Ägeeeeeee. 
Kõige ilusam küll tulemus välja ei näe. Natuke selline, nagu oleks peksa saanud😁. Kaapimise tagajärjel tekib  nahal punetus, mis on näha just nendel piirkondadel, kus varem esines valu või kus energia on seisma jäänud. Seejärel tekivad intensiivsemad jäljed nahale ehk Sha. 
Kui probleem on väga tugev, siis võivad tulla päris head sinikad, mis küll paari päevaga kaovad.

Järgmisena tahan katsetada tselluliidi ära kraapimist. See protseduur kestab küll kuus nädalat aga tulemus pidi imeline olema. Kohe kui mu tellitud õlid kohale jõuavad hakkan testima ning jagan ka teiega, et kas tõesti on võimalik see kole apelsininahk ära kraapida.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?