Head pidupäeva!

"Eestlased ei ole mitte kärbsed, kes täna sünnivad ja homme surevad, vaid üks vana ja visa rahva sugu, kes ammu juba maailmas on elanud ja ka pärast meid veel kaua kestma saab."
Jakob Hurt.

Mina olen eestimaalane. Mulle meeldib siin ja ma olen täiesti õigel ajal õiges kohas. Kodus.

Ma olen üsna palju maailmas ringi käinud, kuid kuskil ei ole tekkinud sellist tunne, et vot siia ma jään. Samas suvel kuskil puisheinamaal lamades ja liikuvaid pilvi vaadeldes või rabas hulkudes, olen ma kindel, et see on just see õige koht, kus ma tahan olla. Meil on nii ilus loodus, et väsimatult võid imetleda ja jätkuvalt imestada, kui suur ilu ikka kõik on. Muidugi mulle meeldib mõnusalt palmi all ka olla, kuid ma tahan alati koju tagasi tulla. Igatsus tuleb kodu järele. Valdur Mikita on öelnud, et eestlane on koduigatsuse maailmameiste. Nii on.
Eestlane on koduigatsuse maailmameister – isegi kui tal kodu ei ole, on igatsus ikkagi. Iga eestlane ehitab intuitiivselt palverännakutee oma kodu ümber. - Valdur Mikita.

Meil on täiesti ainulaadselt ilus loodus. Neli aastaaega, igaüks totaalselt oma nägu. See jutt, et meil on pidevalt kehv suusailm on jama, tuleb osata vaadata.Ilu on vaataja silmades.

Meis on säilinud terake talupojatarkust. Eestlane oskab ravimtaimekunsti, loitse kui ka ohverdamist. Meil on pea kõigil veel see maavanaema või mõni muu vanem tark, kelle käest neid talupojatarkusi õppida.  Meil kõigil on midagi millesse me usume, olgu see Taara vôi puukallistamine või hoopis kastani taskus kandmine.

Muidugi olen ka mina kuulnud lastest, kes ei tea, et piim tuleb lehma seest aga ausalt, mina ise pole ühtegi sellist inimest kohanud. Äkki neid polegi? Niisama külajutud😉. 

Tsipake oleme me liiga tagasihoidlikud ja vagased. Mulle isiklikult see sobib. Mulle meeldib vaikus ja rahu. Muidugi mulle meeldib, kui inimene ütleb mida ta mõtleb ja tunneb, kuid pean ütlema, et järjest rohkem ütleme meie ka. Ei porise ainult omaette vôi kuskil anonüümses kommentaariumis. Ma ise olen pigem selline lapsesuu, kes kohe välja ütleb kui kuningas alasti on ja ma ei kavatse muutuda ka. 

Eestlane on tige ja eestlase lemmiktoit on teine eestlane? Loomulikult on meil ka sellised päris veidraid tüüpe, täna just lugesin ühte Malluka postitust, kus keegi raha nõudis ja siis ähvardas, no kuid neid sõitva katusega kodanike on igal pool. Seega ei midagi erilist. Ma ise tean tunduvalt rohkem toredaid inimesi, kui vigisejaid ja torisejaid. Eks see on igaühe enda valik kelle ta enda kõrvale valib. Me saame ise valida. On ju nii?

Meil on lõputult võimalusi. Võib ju ohkida, et oi kui pekkis kõik on ja kyll ma teeks aga... Tegelikult on meil võimalus elada täpselt sellist elu nagu sa ise tahad, ainult võta kätte ja tee ära! Eks vaja on jälle seda terakest talupojamõistust ja raasuke ettevõtlikust ning peoga julgust. Kuid need on meil ju olemas? 

Soovitan pidupäeva puhul kuulata Valdur Mikita lahedalt ja lustakat loengut eestlastest ja Eestimaast, kui kohast kus raadios igal hommikul tervitatakse ära kõik riigi vanamutid 🤗.

Head sünnipäeva!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?