Nisuvaba leib

Nisu on saatanast. Nagu ma saia söön, on kohe kaal sada🤗. Kerib nagu pärmitaigen, käib minul saia süües kõhu kohta. Kukkel ajab kohe kõhu punni. Sellega seoses proovisin teha linajahust leiba. Ladusin need asjad kaussi, mis kodus olemas oli.
Retsept tuli selline:
4 muna
linajahu
erinevaid seemneid
vesi
Pofiber ehk kartulikiu jahu, mida tavaliselt kasutan millegi paneeimiseks, näiteks kotlett või kala, kuid sobib imehästi ka küpsetiste sisse.
Fiber Husk - selline sidusaine, mis on maitsetu ja lõhnatu, kuid seob ja paistuba hästi. Neid kahte viimast ma ostab LCHF e-poest.http://lchfpood.ee/toode/lchf-stardipakk/
Seal poes on muide ja ideaalne jahu pizza põhja tegemiseks ja see ei aja kedagi paisuma aga maitseb nagu päris või siis tegelikult veel paremini. http://lchfpood.ee/toode/bagerina-lchf-pizzapohja-kupsetussegu/

Midagi ma ei kaalunud vaid panin täitsa tunde järgi.


Maitseks näpuotsaga roosat soola ja steviat. Stevia on selline imeline asi, mida ma kasutan suhkru asemel. Selle pisikese pudeli stevia siirupiga olen kõik oma toidud ja joogid ära maitsestanud ja ikka veel ei saa otsa 😁. Ostan seda imelist nestet biomarketist. Sellega saab isegi vahukoort teha ja suhkrut pole üldse vaja panna. Ideaalne eks.
Segasin kõik kausis kokku ja nagu näha on tainas täitsa leivataina moodi eks.


Et kiiremini küpseks teen mina sellised pisikesed pätsid ja küpsetan muffinivormides. Ahju ja 200kraadi peale nii pooleks tunniks. Maitseb nagu päris seemneleib.

Tulemus oli hea. Natukene ehk võiks olla mahlasust rohkem aga eks järgmine kord proovin keefiriga. Igaljuhul maitseb nagu leib ja ei paisu kõhus nagu pärmitaigen🤗.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?