Tegelikult ei ole kiire

Olen nüüd ametlikult juba kuu aega vabakutseline. Nokitsen siin ja seal aga noh seotud ei ole kellegagi ega millegagi.

Ainuke asi millest ma puudust tundsin oli palgapäev. Raha ikka ju meeldib saada. Toomas väidab, et  palgapäevasõltuvusest vabanemiseks kulub nii aasta. No vaatab.  Aasta mul on.

Mida ma selle kuuga õppinud olen? Rahulikult asju võtma. Mitte tormama. Mitte exxelis elama. Kohati on harjumatu, et koguaeg ei saja e-kirju sisse ja keegi ei taha midagi. Et koguaeg ei ole hullumeelselt kiire ja midagi ei ole tegemata. Et ei ole vaja koguaeg mingeid jamasid lahendada, lohutada ja toetada. Et ei ole vaja tulevikus elada ja teha asju mis on vajalikud järgmisel aastal. Võib-olla.

Kuid hakkan harjuma. Pidev süütunne on ka kadunud. Sõna koosolek on siiani tundlik teema. Iiveldama ajab. Ei taha koosolekuid. See on koos olemise ûks kohta üks nõmedamaid sõnu ûldse😁.

Vaatlema olen õppinud. Näiteks vaatad rahulikult kuidas lund sajab. Naudid. Täna hommikulgi ärkasin, tegin tassi kohvi, läksin tagasi voodisse, jõin mõnusalt kohvijooki ja vaatasin aknast lumiseid puid ja õrna lumesadu.

Vahel on mul natuke hirm. Tuleviku ees. Mis siis edasi saab. Mis must saab? Kas ma pole liiga vana selliste kannapöörete jaoks?  Kuid selge on see, et ma olen kindlasti niikaua kodus kui ma ei mõtle endast mis ma olen vaid kes ma olen. Mina ei ole amet. Mina olen Ele. Ja see Ele saab igalpool hakkama. Nii lihtsalt on!

Aga veel....

mul on silmanägemine tunduvalt paremaks muutunud. Varem olid kella kolmeks silmad nagu liivapaberid. Vasakus kehapooles pole enam valusid. Millegipärast valutas mul viimased aastad koguaeg vasak käsi kuni õlani niihullusti, et vahel ei saanud trükkidagi. Nahk on jälle mõnus pehme ja siidne ning silmaalused ei ole loppis. Üldiselt ma tunnen ennast nagu oleks kümme aastat järsku nooremaks saanud😉.

Mis kõige tähtsam - ma magan. Mitte küll palju aga siiski. 

Ilus on. Ilus on elada hetkes ja mitte põdeda mis homme saab. Mõnus on lihtsalt kulgeda.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?