Kas sul on ökopott?

Pilt: bauhof.ee
Mul on hirmus tahtmine maale teha ökokäimla. Tegelikult on meil majas kyll wc aga see ökopott tundub nii mõistlik mõte.
Veega on nii, et vesi on kui elekter on eks. No maal on see pluss, et kui elektrit pole ja maja veeta, siis saad alati pangega kaevule minna. Pole probleemi.

Ma olen aru saanud, et saad ise nö komposti toota. Kõik mis sisse sööd ja välja lased läheb uuesti ringlusesse. See tundub väga okei mõte. Toidujäätmetest ju toodan komposti 😊. Muidugi võib mõni selle mõtte peale maha minestada, et komoon see on ju sitt aga noh hobuse või kanasitta panevad ju kõik aiamaale eks😊.

Kuid ma ei kujuta yldse ette, et kas tõesti võimalik olla, et ma majas haisema ei hakka? On selle tyhjendamine keeruline tegevus?  On kellegil kogemusi jagada?

Kommentaarid

 1. Inimese väljaheidet (nagu ka kassi ja koera) ei soovitata nt söögiviljade peenrale viia. Puud, lilled küll. Seal on mingi selline bakter, mis võib ohtlikuks osutuda (ilmselt see koli vms ja midagi veel) Meil on välikäimla ja seda tühjendame suve alguses (talvel siis komposteerub) villkopa meetodil ehk labidaga kaevates :D Ja vean selle üldiselt kuskile põllule augutäiteks ja muld peale.

  VastaKustuta
 2. Meil suvilas on midagi sarnast. Sundventilatsioon peab olema, muidu ikkagi lõhnab. Jääke mina kompostiks ei kasuta vaid matan maha, komposteerugu ise.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See sundventilatsioon tähendab, et toru on õue viidud jah?

   Kustuta
 3. Sattusin siia juhuslikult, jagan oma kogemust.
  Meil on maakodus juba üle 10 aasta kasutusel Separett Villa, mida võin ainult kiita.
  https://interbauen.ee/kuivkaimla-separett-villa-9000.html
  Ainult mehed peavad harjuma, et kõik asjad aetakse istudes.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel