7kg suhkrut nädalas

Seal samas suud puhtaks saates, millest ma juba kirjutasin, oli Erki Nool toonud välja sellise fakti, et keskmine eurooplane sööb 7kg suhkrut NÄDALAS! 

Nool muidugi ei ole väga terav pliiats ja tema väljaütlemised on alati suht veidrad 😉. Aga no ta on tubli spordimees ja lihtsalt ei peaks kuskil muul teemal sõna võtma.

Ma ei ole kindel, et kas ma yldse 7kg toitu nädalas söön. Arvutasin yle, et jah kogus võib olla kyll kuskil 7kg nädalas. Kõik kokku. Suhkrut me ei osta yldse. Juba mitu aastat ei osta. Kui tahan midagi magusamaks teha, siis panen steviat. 

Ma teadlikult väldin kohukesi, maitsestatud jogurtit, limonaadi jne, kus on palju suhkrut. Loomulikult on seda ka näiteks vorstis aga noh eelistan igal kell vorstile sinki.

Hakkasin mõtlema, et kuhu ma viimati suhkrut panin. Voilaaa. Me tegime ju kasemahlast koduõlut ning 40l peale peale lisasime 1kg valget suhkrut. Õlu ei ole magus, mistõttu seda oli ilmselgelt vähe.  Kas kraadi sees on, seda ma ei tea. Joon paar kannu ära, eks siis on näha 🙃.

Kuid täitsa huvist - kui palju Sa suhkrut sööd ja kui palju jälgid neid nö peidetud suhkruid?


Kommentaarid

  1. Ma püüan ilma valge suhkruta hakkama saada, aga tõenäoliselt saan miskist tootest väikese laksu ikka ära. Kõike ei jõua lihtsalt jälgida Ohhh õudust. 😀

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?