Kuidas õppida anatoomiat

Suure hurraaga läksin kooli. Nyyd vahin luude konspekti ja mitte kuidagi ei ole ma suuteline neid ladinakeelseid nimesid meelde jätma. Lihased veel hullem. Ma lihtsalt ei oska enam õppida🙄.

Muidugi on selge see, et enda kallale ei ole mõtet lasta mitte kedagi, kes inimest põhjalikult ei tunne. Ma ise peale esimesi massaaźi kursuseid uskusin, et hoplaa ma olen valmis ja oskan igasugust massaaźi hästi teha. Õige ruttu sain aru, et pagan kyll, kui ikka ei tea kus mingi lihas algab, kus lõpeb ning ei tea selle funktsiooni, siis oled täiesti hädas ning võid teha hoopis halba oma kliendile.

Nyyd olen enam vähem selgeks teinud, kus lihased asuvad, kuhu kinnituvad jne aga vot ladina keel on mystika. Muidugi on mul veel see keeruline olukord, et anatoomia tunnid on inglise keeles ja lisaks pean kòik luud ja lihased endale selgeks tegema ka selles keeles. Ei ole kerge noh.

Peale magistri lõpetamist ma pirisesin, et liiga lebo oli ja tahaks ikka pingutada. Nyyd siis saan pingutada nii, et veri ninast väljas 🙃. Kuid jah siis ma olin tykijagu noorem ka ja oli õppimisharjumus olemas aga vahepealse viie aastaga olen selle õppimisoskuse kuhugi ära kaotanud. Õppida aga on palju. Liigagi palju. Jagasin suve ära, et millal luud, millal lihased. Eksamid on juba septembris😶. Materjalid on olemas, kõik vajalikud äpid on telos, lihasekaardid on olemas aga aju pole.

Eile muidugi yhe asja sain kohe käigu pealt selgeks. Toomasel oli seljas selline pinge ja siis äpist vaatasime, et kas on selja lailihas ja kuidas tema ladinakeelne nimi on. On m.latissimus dorsi ja kinnitub humeruse crista tuberculi minorisele. See jäi kohe meelde, kuna vaatasime, katsusime ja rääkisime sellest. Vähemalt sain lihtsa vaevaga yhe selgeks. Peakski igapäev koos lihaseid uurima vist 🙃.


Kellegil on head nippi jagada, kuidas asju meelde jätta? Kuidas õppida uuesti õppima?Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?