Rasvased lapsed

https://goo.gl/images/FFEKuH
Vaatasin eile suud puhtaks seda saadet, kus räägiti laste rasvumisest. Ma eriti pikalt ei viitsinud vaadata, sest löömaks ei läinud ja kui löömat pole on igav 😊.

Kuid tahtsin öelda seda, et see on lihtsalt õudne, mismoodi vanemad sydamerahus lastele krõpse ja limpsi ostavad. Mina sellest aru ei saa. No miks peab? Saan aru kyll, et laps nõuab aga alati saab ju sydame kõvaks teha ja mitte osta. Või ei saa? Valmistoidu asemel saab ise heast toorainest syya teha, ei pea viinerit ja friikaid tegema. 

Eile käisin poes ja seal degusteeriti mingeid krõpse. No ja emmed jäid seal seisma, et vot lapsuke proovi nyyd krõpsu. Yks väike poiss ei soovinud aga ema muudkui käis peale, et proovi ikka. Lõpuks poiss proovis ja tundus, et no ei meeldinud talle see asi. Samas mine tea, äkki sai just nyyd maitse suhu nö 😁.

Jälgin yhe vegani blogi, kus alatihti on pildid, kus väike tydruk rõõmsa näoga juurvilju krõmpsutab. Ilus vaadata noh. 

Teine asi on liikumine. Loomulikult ei saa suures linnas lapsi yksi õue müttama saata aga kõiksugu võimalused on olemas. Muidugi mitte nii, et esmalt lähme tillujooksule ja siis preemaks peale 500m jooksu lähme macci  😊. Burksisõltlasena olen kyllalt neid medal kaelas mudilasi näinud, kes peale jooksu maci tähistama tulevad.

Lõpuks laps liigub ainult niipalju kui peab ja mitte meetritki rohkem. Mul on endal ka yks väike tuttav, kes istub ainult netis, krõbistab krõpsu ja kasvatab kõhtu. Ükski vägi teda tema elustiili muutma ei pane. Ta lihtsalt ei taha ja kõik. 

Olen veendunud, et kogu rasvumise.saaga algab kodust. Saates toodi veel välja selline valem - kui mõlemad lapsevanemad on ülekaalulised, siis tuleb lapsest 70% tõenäosusega ülekaaluline, kui üks lapsevanem on ülekaaluline, siis langeb see tõenäosus 50%-ni, normaalkaalus lapsevanematel on see tõenäosus vaid 10%. 

Vaene Stella! 70% on kindel, et lähed paksuks. Marss trenni 😉.


Soovitus! Olge oma lastele eeskujuks nii toitumise, kui ka liikumisega, kõik algab kodust. Kui emme sööb õhtul kommi teleka ees ja issi kallab õlli arvuti taga, siis on midagi valesti eks. Minge parem liikuge koos, tehke head toitu koos ja uurige miks ei ole hea krõpsu krõbistada ja limpsi peale kulistada.
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?