Kes varastab minu raha?

Raha on mystiline asi. Nagu peaks teda olema aga ta kaob kuskile ära. Ma olen täpselt see kingsepp, kellel omal kingi ei ole. Ma võin ykskôik kellele koostada ideaalse eelarve ja õpetada, kuidas raha saada aga no ise olen abull saamatu enda rahavärkidega. Tähendab ma oskan teda hankida kyll aga veel rohkem oskan selle kuskile mutiauku ära kulutada.

Jumal on mu peale muidugi halastanud ja mulle Toomase saatnud, kes on finatsgeenius ja kes oskab lisaks selle hankimisele seda ka hoida.

Ise aga olen hämmingus ausalt. Jaanuarist hakkasin kirja panema, et palju sisse tuleb, et mingi ylevaade oleks olemas. Kuna mul enam palgapäevi ei ole, siis ikka niipalju pean valmis olema, et pank igakuu oma kümnise kätte saab. Sisse tuleb mul noh kortalikult aga välja kipub rohkem minema. Mismoodi ja kuhu, vot sellest mina aru ei saa. Ainuke mõistlik seletus oleks, et keegi varastab mu raha ära! Aga kes?

Mingi aeg tagasi tõmbasin omale eelarve äpi, et panen iga pisikesegi kulutuse kirja. Ja mida ma avastasin?

Ma joon koguaeg kuskil kohvi. Mõnipäev nii kymne eurtsi eest päevas. Selle eest saaks poest terve kilo kohvi osta!

Ma tellin alalõpmata toitu koju. Keskmine arve nii 25 eurtsi kord. Natsa nagu paljuvõitu. Peab ikka ise õppima meekana tegema🙃.

Lisaks muidugi väljas söömine. Tundub kyll, et mis see kymnekas lõuna eest siis on aga kui neid lõunaid palju koguneb, siis on ikka kyll.

Minu äpp ytleb veel seda, et Tallinnas on odavam väljas lõunatada, kui Tartus. Võimalik, et see on juhus ja olen lihtsalt sattunud hea hinnaga kohvikutesse aga nii ta on.

Ma ostan liigkalleid asju. Miks peab maksma näiteks duśśigeeli eest 17 raha, kui saab osta ka palju odavamalt?

Autole bensiin on hull kuluallikas. Igakord oma 70 raha. Veab, et ma ei pea pea ise tegelema muuga kui tankima, muud asjad mis vaja ajab Toomas korda. Ma ei ole ise kordagi isegi näiteks klaasipuhastusvahendit autosse valanud, õlist rääkimata. 

Kuna ma jaanuaris otsustasin, et tarbin vähem ja olen enda arvates seda ka teinud. Näiteks käin odavamas juuksuris, ei osta igakuu riideid ja kingi, ei osta ehteid, mida ma nagunii suurt ei kanna jne aga tuleb välja et ikka kulutan liigselt.

Nyyd võtan ennast kokku ja lõpetan selle mõtetu kulutamise. Alustan sellest, et jätan selle igalpool kohvitamise ja toidutellimise ära ning vaatan kuidas mu rahakott paisuma hakkab 😉.

Kas Sina paned kõik oma kulud-tulud kirja ja kas sa tead kuhu Su raha kulub?


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?