Kramp perseseOlen nagu polkovniku lesk. Iga päev uus häda. Kui ma 40 sain, siis keegi ytles, et nyyd hakkavad tervisehädad peale. Mina seda ei uskunud. Nyyd on selline kahtlus, et äkki tõesti.

Vaevlen ikka oma jalakrabiga. On kyll paremaks läinud ja ehk juba homme saan inimesemoodi kõndida. Ehk. Eile arvasin ka, et täna on see päev. No ei ole.

Kuid minu kramp kolis edasi lisaks tagumenti. Täpselt. Või siis hakkas sealtkaudu ära minema. Igaljuhul hakkasid eile kannikas sellised värinad, et oleks vabalt võinud yhe tagumikuvärina video teha. Väga kummaline. Kuid tõenäoliselt mitte erakorraline häda.

Peale selle on mul lamamisest selg juba haige. Muidugi ma ikka liigun ka aga suurem osa ajast olen horisontaalis, sest jalg peab ju puhkama. Vähemalt google arvab nii. Apteeker arvab, et ma peaks diclaki määrima ja ibukat sööma. Samas muidugi on nii, et googel jälle ytleb, et ei soojendavatele kreemidele. Pane kylma. Panen nyyd soojendavat ja kylmetavat vaheldumisi. 

Kuid noh ma olen kergelt öeldes närvis juba selle kõige yle. Kolm mahavisatud päeva ja jumal ise teab, kui palju neid päevi veel tuleb. Muidugi ma võiks rõõmsa näoga voodis õppida aga mul ei ole mingit õppimise tuju. Pigem virisen niisama oma jala yle ja vahin telekat. Eile vaatasin ära nädalajagu isa browni ja siis csi kriminaliste. Nyyd vahin riigikogu infotundi ja ma ei saa absull aru, et mida kuradit nad räägivad? Käputäis tegelasi on tööl ja needki jauravad niisama mingit mõtetut jura. Ses mõttes muidugi hea töökoht, et lähed kohale ja võtad näiteks teema, et kysimus on selles, kas riigireform kirjutada kokku või lahku, selles on kysimus? 

Mul on nyyd yks plaan, kuidas oma jalg ära ravida. Ma ei tea, kas see töötab aga proovin järele ja pärast ytlen, kuidas läks.


Kommentaarid

 1. Suurem kogus magneesiumi tuleks sisse võtta (enamus suuremates toidupoodides nt selver-prisma on sellised ampullid, mida sportlased tarvitavad) või kõige paremini mõjub magneesiumsoola jalavann (magneesium imendub kõige paremini läbi naha). Magneesiumi puudus on üks peamisi krampide põhjustajaid ja üldiselt aitab magneesiumi annus päris kiiresti, kaltsiumi ilmselt oleks ka vaja lisaks võtta. Pm palavad ilmad, vürtsikad toit, kohvi jmt viivad suht suurel hulgal kehast magneesiumi välja.

  VastaKustuta
 2. Magneesiumi olen tarvitanud nii jalavanni, pulbri kui ka õlina. Siiani tulemust pole.

  VastaKustuta
 3. Siis ilmselt ikka ülekoormusest, aga kui ikka püsiv konsulteeriks juba perearstiga, kuna pikemaaegset krampi võivad tekitada nt kilpnäärme alatalitlus, närvisüsteemi häired jmt, et vereproov ei teeks ka halba. Trombi puhul pigem valulikkus (mis võib liikuda), kuid pigem tuimus, aga ei pruugi.
  Näiteks:Jalakrambid. Inimesed, kel on olnud jalas tromb, võrdlevad seda tunnet tavaliste jalakrampidega. Pidev krambitamine võib viidata sellele, et tromb on moodustunud lihaste ja luude vahel asetsevates veenides. Seda ei saa ignoreerida, sest see võib mööda veresooni liikuda kopsuni ning siis on tagajärjed juba kurvemad.

  VastaKustuta
 4. Ära siis unusta sellest juba neljandat või viiendat blogiteksti tegemast. Su perse on juba terve ööpäev blogipuu esileheküljel kõigile näkku torkinud. See on minu viimane kord seda blogi kommenteerida ja võib-olla ka lugeda, sest soovituste peale perearsti telefoni kasutada või arstile minna pole sa kõssanudki. Jätka samas vaimus.

  VastaKustuta
 5. Pole mõtet pahandada. Perearsti telefon ytles, et minge emosse. Emos öeldi, et minge perearstile. Perearst ytles, et saaks aja järgmmine nädal. Kõik.

  VastaKustuta
 6. eelmine anonüümne unustas, et sellega tegelevad närviarstid ja seda ravitakse kui epilepsiat.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?