Maasikakorjamine

Igal pool on maasikahullus. Tule osta, tule korja, tule söö. Maasikad igal pool.

Oma eesti maasikas on hea. Kõiksugu välismaa omad näevad ilusad ja suured välja aga maitsevad nagu plastmass. Kuidas muidugi üldse maitseb plastmass?

Täna läksin appi maasikaid korjama. Kujutasin ette seda umbes nii, et istud mõnusalt peenravahel, päike paistab, lind laulab ja sina muudkui korjad ning kõik on ilus. Tegelikult aga ei olegi nii, et maasikataim on paksult suuri ilusaid marju täis. Hoopiski mitte. Nyyd järele mõelda, siis on muidugi loogiline, et kõik marjad ei saa ju ühel ajal valmis saada 😁.

Kuid maasikakorjamine ei ole yldse tore! Õige varsti hakkab selg valutama ja rooma kasvõi pikali maasika järele. Ma korjasin 5 tunniga kokku 40kg ja sõin kõhu ka maasikaid täis. Head olid küll. Selg aga on mul nüüd nii haige, et pean vist massööri juurde minema. 

Uurisin ka, et kuidas see kasvatus käib ja see pole üldse lihtne. Tuleb välja, et iga nelja aasta tagant tuleb uus põld teha ja head saaki saad teisel ja kolmandal aastal. Ma arvasin, et paned aga taimed maha ja eluaeg muudkui aga korjad. Selles valguses tundub 3euri kilo marju müüa täitsa niisama ära antud marjad. Kui ma vahepeal mõtlesin, et äkki peaks maale maasikapõllu rajama, siis ei ja veelkord ei. Hullult palju tööd, kindel seljavalu ja iial ei tea, kas on üldse maasikate valmimiseks soodsad ilmad, kui palju on hooajal turuhind, kas jõuad oma saagi õigel ajal ära korjata jne jne jne. Väga palju agasid.

Selline on siis see maasikakorjamine. Vaatasin, et maasikakilo eest pakutakse korjajale 0.5 kuni 0.7 senti kilolt. No rikkaks sellega kindlasti ei saa.
Kui aga lamades mingi lavatsi pealt korjad siis 5 euri tunnist. Olen kuulnud, et see lamamiskorjamine pidi hirmus olema. Tundub kûll, et mis see siis ikka on, mõnus lamamise töö aga see ei pidanud mugav olema. Kogemus puudub aga usun küll, see niimoodi päev otsa rippuda mugav ei ole. No kujuta ette kui sa päev otsa oled nii nagu alumisel pildil 😁.

Kokkuvõtteks ütlen, et minust ei saa maasikakasvatat ega maasikakorjajat. Kilo söömiseks on maksimaalne, mida ma korjata jaksan, ilma et sandiks jääksin, kuid iial ei virise ma enam, et miks maasikakilo nii kallis on. Peabki olema, sest nendega on ikka megalt tööd.
Pilt: postimees


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?