Maksudest ja optimeerimisest

Pilt: NBCnews
Lugesin ühe Mainori õppejõu maksuteemalist artikklit

Ma päris täpselt aru ei saa kuidas yhel töötajal sellest kasu oleks? Sporditoetus võiks olla elementaarne, kui see kuupalgast maha võtta, võidab ainult tööandja ja kahju saavad kõik spordipõlgurid ja need kes tervise tõttu ei saa sportida.

Koolitusevärk on veel ajukam. Esiteks lehvitame tasuta hariduse lippu ja teiseks tööalane koolitus võiks nagunii olla. Peaks olema.

Osalus ettevõttes. Ilus. Aga mis siis saab, kui pole kasumit, mida jagada? Ainult osalusest kõhtu täis ei saa. Kui elad peost suhu, viimati väideti, 36% peresid ei ela palgapäevani ära st raha saab enne otsa, siis neid osalus arvatavasti ei huvita.

Makse saaks optimeerida, kui me myyks ise enda tööd ettevõttele.
Näiteks oled kuskil ükskõik kes ja sinu brutopalk on 1500 euri. Siin näitel on tulumaks 0 peal, sest sa ei tea mis häid üllatusi aasta veel toob.
Nagu näha, siis tööanda kulu on 2007 euri.  Selle summa ulatuses esitad oma tööandjale arve. Nyyd sa maksad ise endale palka ytleme 1000 euri kuus ja kasutad maksuvaba tulu täies ulatuses.
Nagu näha jääb peale maksude tasumist sulle ettevõtte arvele 600 euri, palka oled kyll saanud 285 euri vähem. Kuid saad selle 600 optimeerima hakata. Näiteks tasuda osa oma elamispinna kuludest, juhul muidugi kui su kontor on sinna regatud. Saad tasuda oma telefoniarvet, netti ja muid ettevõtlusega seotud kulusid. Auto ja kütus. See on omaette teema muidugi, et mitu % on tööauto ja sellest ma hetkel ei kirjuta. Saad määrata endale sporditoetust ja koolitusi ning maksad ainult käibemaksu, sest enamus arvetel mida sa saad on teenus pluss käibemaks. Kui oled ennast määranud käibemaksukohuslaseks, saad selle ka tagasi aga sellisel pisitöötajaettevõttel pole mingit pointi käibemaksukohuslane olla. Sa ei tee mingit äri, vaid myyd enda aega ja oskusi edasi mõnele ettevõttele. Kõik.

Igaljuhul laias võidad iga kuu 300 euri. Isegi siis kui sa ei kuluta arvele jäänud raha ja võtad seda välja kasumina, võidad ikkagi maksudega enda kasuks.

Muidugi meeldib inimesele kindel tööleping, kuid olgem ausad, tööandja peab töötajat niikaua tööl, kui see on talle vajalik ja kasulik. Kui pole tellimusi, pole tööd ja tööleping ei taga sulle igavest töökohta. Riigiasutuses võid oma lepinguga tiksuda aga erakas sind niisama ei tiksutata.

Puhkuseraha ei saa? No ise optimeerid endale st iga kuu jätad mingi osa endale alles. Puhkuseraha nagunii on sinu enda välja teenitud raha, mida siis piltlikult iga kuu pôrsasse pannakse ja siis sulle lõpuks selle lebo 28.päeva eest kätte antakse😉.

Kuidas haige olla? Täpselt samamoodi nagu siis, kui keegi teine sulle palka maksab😊.

Ma arvan, et selline töötamine muutub tulevikus normiks, sest järjest rohkem inimesi töötab mitmes kohas. Näiteks sul on kaks pisikest koristajakohta ja vahel sõidad uberit või oled wolfi kuller jne. 

Natuke tööd siin, natuke seal - vaheldusrikas ja minu kogemus ütleb, et ka tulusam.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?