Palju ma siis trahvi sain


Täna õnneks keegi küsis, et palju ma selle turvavöö jama eest trahvi sain. Lugu ise oli siin:https://eleblogib.blogspot.com/2018/04/kuidas-minust-liiklushuligaan-sai.html.

Hea, et küsis, sest mul oli meelest läinud see ära maksta. Tegin oma ülekande rahandusministeeriumi arvele ära ja võin õelda, et sain 64 eurtsi trahvi. Lisaks sain veel kirja ka, kus oli lihtsale inimesele selgeks tehtud, et miks ma pean trahvi maksma.

Kohtuväline menetleja leiab, et rahatrahvi kohaldamine konkreetse menetlusaluse isiku asjas omab eripreventiivset eesmärki, mahub etteantud karistusraamidesse ja on proportsionaalne. Eripreventiivne eesmärk tähendav (lihtsustatult) hoida ära uute samalaadsete rikkumiste toimepanemine sellesama isiku poolt. 


Nüüd kas minu liikluskäitumine on paranenud? Ei ole. Ainuke asi on see, et nagu politseiautot näen, hakkan kohe üle vaatama, et mis mul valesti võib olla. Turvavöö, tuled jne. Ükspäev pidin suurest ärevusest politseiautoga avarii tegema. Politsei tuli sireeniga minu taga, no ma oleks pidanud kõrvale tõmbama aga ma hoopis kukkusin vaatama, et appi jälle turvavöö ja nagunii olen MA JÄLLE MIDAGI VALESTI TEINUD ning koperdasin tal niisama ees, kontrollisin süüdlaslikult kõik üle. Noh siis see siiberdas mul sabas, siginaalitas ja alles siis ma sai aru, et seekord ei olegi asi minus. Pean vist nüüd sellega nõustaja juures paar aastat käima :).

Aga jah, tegelikult olen nii lapsik, et olen just hakkanud tegema asju, mida ma varem ei teinud. Noh, et siis saan nagu selle trahvi eest ka natuke huligaan olla vms. Saan aru, et see pole päris terve mõtlemine aga mis sa teed, kui mõne peal lihtsalt see eripreventiivne eesmärk ei tööta.

Roolis telefoniga rääkimiseni pole veel jõudnud, kuigi see trahvija politsenik ütles, et see on minusuguse järgmine samm, kui ma trahvi ei saa. 

Mina ise olen jätkuvalt kindel, et mul oli turvavöö peal ja oki, et valesti aga hoiatusest oleks piisanud küll ja veel. Muidugi trahvi sain ikkagi kuritöö turvavöö kinnitamata jätmine sõidukijuhi poolt, mis on sulaselge vale, sest mul oli turvavöö siiski kinnitatud aga oli üle õla alla lükatud ja keset liiklust seda regullima hakata oleks olenud palju ohtlikum kui see vale kinnitusviis. Sama jabur  kui minu hüpoteetiline surm läbi avarii Riia maanteel. Jah m tean, et oleks tulnud kõik enne üle vaadata jne aga no näed juhtus. 

Kuid see selleks. Trahv on makstud. Meeleparandus pole alanud ja kui politseid näen, sülitan kohe kolm korda üle vasaku õla.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?