Töötukassa külastus ja saada olevad tööpakkumised🙄

Mulle tõsiselt ei meeldi need igakuised töötukassa külastused. Lihtsalt lähed kohale, annad teada, et oled elus ja siis ongi kõik. Loomulikult ei ole mul sealt midagi tahta ka ja neil minult ka pole midagi vaja. Minu konsultant teab, et ma käin koolis ja ei kavatse niipea tööle minna. No milleks on vaja seda iga jumala kuu üle korrata?

Alguses taheti mind karjäärinõustaja juurde saata aga ma olen õpilastega neid teste sadu kordi lahendanud ja võin vastata täpselt nii, mis tulemust ma ise saada tahan. No mida ma seal ikka käin. Võib-olla huvi pärast oleks siiski võinud. Ju polnud nii suur huvi😊.

Võib-olla on inimesi, kes tahavad iga kuu kellegagi 5 mintsa rääkida aga mina tõesti ei taha. Samamoodi võiks see olla mingi online tere ütlemine ja kontakt on olemas. Kui mul midagi vaja, siis kirjutan. Miks üle laua teretamine parem on?

Mu konsultant on muidu selline tore ja positiivne inimene aga noh mida me ikka nii tihti kohtume.

Nagu ikka ütles ta, et hoidke tööturul silm peal. Kohusetundlikult läksin siis vaatasin tööpakkumiste stendi. Pidin pikali kukkuma. Teate orjatöölisi otsivad muidu soliidsed ettevõtted. Salvest. Tootmistöötaja  hooajaks 680 euri bruto😑. Kuu aja palk on see, mitte nädala! Appi noh. Sellise raha eest peaks tohtima igapäev hilineda ja paar päeva nädalas pausi panna.

Või kliinikumis toiduvedaja. Palk sama ( kui katseaja läbid, saad võibolla motivatsioonitasu lisaks) aga tuleb vedada 200kg asju ja muidu tragi olema. Ma muidugi arvan, et seda toitu ei vea päev otsa ja pool tööaega vast vahid niisama. Ega seal restoran pole, et koguaeg toitu on vaja vedada? Samas sa lähed kohale ja passid seal ikka.

Ma ei tea kas tõesti häbi ei ole sellist palka inimestele maksta? Piinlik. Iga päev sentide eest tööl käia🤨. See lubatud motivatsioonitasu peab küll kõrge olema, et keegi sinna üldse läheks. 2017a Salvesti suur plaan on saada parimaks palgamaksjaks??? Plaan tundub, et on ebaõnnestunud. Või siis nad maksavad nii vähe ainult hooajatöötajatele. Jumal teab. Ma olen lapsena felixis kurke purki toppinud ja seal kyll on mega kiire ja rabamist oli palju.Elvas oli tsipa parem pakkumine. Ka mingi tootmistöö aga palk oli 1100 bruto aga võimalus 30% palgatõusule. No enam vähem aga vahetustega töö, kuid palk ei aja otseselt nutma. Vähemalt on sporditoetus ja lisapuhkus.

http://www.sgge.ee/Toopakkumised_702

Üldiselt aga olid seal stendil ainult nirud palgad. Vaatasin stendi üle ja silm oli peal pakkumistel. Tehtud.

Kuid tõesti. Miks keegi üldse tänapäeval 680 eurose brutopalga eest tööle läheb?
Kas sellise palga eest võiks üldse midagi tahta? Noh, et tee korralikult tööd ja ole motiveeritud?

Eesti keskmine vist on pea 1300 bruto. Mina muidugi arvan, et seda on ka vähe aga mõistlikult majandades kindlasti elab ära. 

Kindel aga on see, et 680 bruto pakkujal peaks olema häbinägu ees! Appi ma ütlen.

Lõpetuseks ütlen, et ole oma soovidega ettevaatlik. Hakkasin oma aega oodates kirjutama, et kui mõtetu on see kohalkäimine ja ajeee  - juulis pean ainult netis oma elusolekust klikkima ja enne augustit pole vaja kohale tulla. Juhuuuu.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?