Emotsioonid

Pilt: parem elu koolitused
Viies, kuues ja seitsmes päev on emotsioonidele otsa vaatamise päevad. Mul on hea meel, et Merike selle suurepärase väljakutse tegi, sest nüüd olen valinud enda sisse vaatamise aja. Aitähhh🤗.
https://www.facebook.com/paremelukoolitused/

Emotsioonidega ma olen kaua tegelenud. Vaadelnud erinevaid emotsioone ja teinud selgeks endale, et mina ei ole minu emotsioon. Parim teadmine, mida sellel teel olen avastanud on see, et mitte keegi ei saa mind vihaseks ajada või solvata. Mina ise otsustan kas ma vihastun või solvun.

Muidugi on mul ka pähh päevi, kus ma ei taha ja ei viitsi. Siis on kõige õigem mitte yldse midagi tehagi. Lihtsalt logele niisama. Kui see muidugi võimalik on.

Halb emotsioon, nimetame teda edaspidi e-ks,  on selline paha koll, mis ei lase meil lihtsalt mõnusas voos elada. Näiteks tuleb e peale, et kõik on lollid ja ajavad mind jubedalt närvi? Siis vaata seda kolli lihtast eemalt, vaata kuidas ta omette sipleb ja endale rusikaid vastu rinda taob ning oma rumaluses vingerdab. Las ta olla. Kui ära tüdined temast, siis võid ta lihtsalt minema saata. Mingu häbinägu peas sinna kust tuli. Sinu otsus, kas tahad selle kolliga koos elada või ei taha.

Mõni e on selline hale. Tuleb hiilivalt ja hakkab hinge kraapima, et onju me oleme koos haledad äbarikud, keegi ei armasta meid ja me ei saa mitte millegagi hakkama. No kui see e ei saa, siis tema asi aga sina ei pea koos temaga hale olema. Sina oled ilus, tark ja osav 😁.

Mõnikord võib ka hea e tegelikult hoopis salakaval olla. Tuleb sinu juurde, et vot kus mina ja sina ikka oleme koos tegijd, need teised on nõmedad nannipunnid ja meie asi on neile koht kätte näidata. Las saavad ka teada kuidas alles elama peab! Lähme õpetame pööbli elama. No kas sa tõesti valid sellise egopunniks olemise?

Vahel arvatakse, et kui emotsioonidest vabaneda, et kuidas siis üldse elada? Tahan ju rõõmu, lõbu, armastust jne häid tundeid? Siis vali need! Vali, et sa oled rõõmus, lõbus ja armastatud ning armasta ise 😍.

Õpetan teile ühe laheda triki ka, triki mis mind on palju aidanud. Hakka endale kõva häälega teadvustama, et mida sa tunned. Näiteks saad vihaseks, selle asemel, et nurka mossitama minna, ütle kõvast - ma nüüd vihastusin. Või nüüd ma olen solvunud ja seetõttu käitun õelalt. Ma muutsin kurvaks, sest ... . Vaata mis juhtub. 

Sina ise valid millise emotsiooniga koos oled ja sina ei ole emotsioon.

Häid valikuid ja jaatame ikka edasi!Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?