Unustatud rannad

Mulle ei meeldi käia randades, kus iga ruutmeeteri peal on vähemalt kolm inimest. Mitte, et ma ennast häbeneks. Ei. Mulle lihtsalt ei meeldi kui kellegi varbad on sul näos ja teisepool kühveldab mingi laps sulle liiva peale. No ei ole mugav. Pealegi kaasneb alati lärm, kui palju inimesi on kokku kogunenud. Mulle meeldib vaikus ja loodushääled. 

Pilt on Pärnu postimehest. Õudusunenägu. Vähemalt minu jaoks. 

Eile käisime Kabli rannas ja seal on väga vähe inimesi. Said mõnusalt päevitada ja loodust kuulata. Ei mingit tavalist rannamüra. Väga mõnus.

Täna läksime Võrtsjärve Vaibla randa. Kui mina laps olin, siis käisime palju Vaiblas ning seal oli samamoodi alati rand päevitajad täis. Nyyd aga on rand tyhi. Mõned suvitajad ikka olid aga ainult mõned. Vaiblas ei ole liivaranda, kuid on hästi hooldatud muru, kuhu saab oma rätiku visata. On olemas laste mänguväljak, jalutusteed sh tee muulile. Pingid ja väike nunnu majake, kus saab päiksevarjus istuda. Kõik on olemas, et ennast hästi tunda.


Rannakohvik on, kust saab juua, jätsi ja burksi. Kohvi muidugi ka. Sealtsamast kohvikust saab rentida kas vesiratast või siis paati. Hind kõigest 5 euri tund.
Kes tahab pikemaks jääda, siis on majutus ka olemas. Vôimalik on telkida või tuba rentida. Väljast nägi see maja, kust tube saab, igaljuhul väga normaalne välja.
Vaatasin booking.com'st ja piltide järgi on seal majas sees täitsa korralikud toad.

Vesi on alguses väga madal, nii et omajagu on kõndimist. Esimesed 50m on üsna kivine, nii et ujumissussid võiks jalas olla, edasi aga oli puhas liivapõhi. Vesi on puhas ja soe.
Õhk on väga hea. Vesi ja männid. Jumalik lõhn.

Tartust sõidab Vaiblasse nii pool tunnikest. Paned Viljandi poole ajama ja varsti oledki kohal.

Nii, et kui oled ülerahvastatud rannast tüdinenud, tahad rahus päevitada, siis mine Vaiblasse. Boonuseks mõnus loodus ja hea õhk.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?