Vegan hakkliha ja taimne vorst on päriselt olemas

Ma ei ole nüüd nädalajagu liha söönud. Puudust ei tunne. Isegi sellist tunnet ei ole, et ma oleks millestki ilma jäänud. 

Olen aga avastanud tooteid mille olemasolust mul varem õrna aimu ka polnud. Näiteks taimne vorst. Pean ütlema, et väga hea toode on. Näeb välja nagu vorst, lõhnab nagu suitsuvorst ja maitseb nagu ...vorst. Olen muidugi enne olnud see tüüp, kes vaikselt igiseb, et miks veganid peavad oma asjad tegema üldse liha moodi, kuid no miks peab vorst kohe liha olema?

Minu üllatus oli eriti suur, kui avastasin Prismas riiulitäie igasugu vegan tooteid. Nagu päriselt? Ma olen aastaid sealt mööda käinud ja pole neid näinud. Inimene näeb ikka ainult seda, mida ta näha tahab😉.

Eile sõime sojakotlette. Maitses nagu tavaline kotlet ikka. Muidugi on valmistoodangus nagunii nii vähe liha, et vahet ju pole, maitseb ikka ühtmoodi.

Täna tahtsin pizzat teha ning kasutasin taimset hakkliha. 
Siin võiks ju toote nime üle viriseda aga ma ei oskaks muud nime ka pakkuda. Hakk-kikerhernes äkki 😀. See toode ei olnud hakkliha maitsega aga ta oli hea ning sobis imehästi pizzakatteks. 

Spelta jahu. Samamoodi täiesti uus avastus. Me kodus jahu ei kasuta. Vahel harva küll pannkoogijahu aga niimoodi, et teeks jahukastmeid vms, seda pole kaua teinud. Samamoodi ei leia meie majast suhkrut. Kui  seda on tootele lisatud, las ta olla aga ise lisame steviat.

Pizza põhja ma muidu viimasel ajal teen lillkapsast aga kuna see spelta jahu tundus äraproovimist väärt jahu, siis tegin täna sellest pizzapõhja. Oli hea valik, ei olnud nagu puhas sai, vaid tumedam ning ciabatta moodi.


  • Homme lähen Tallinna. Juba jälle 😐. Olen tegelikult selles koti otsas elamisest hirmsasti tüdinenud, kuid pool aastat on ju juba käidud ning ainult pool ongi veel jäänud😏. Mida ma seal sòòn, vot seda ei tea, sest ma olen alati kohvikutes lõunaks liha ja salatit võtnud. Arvatavasti on seal lihavaba toitu ka aga ma pole varem seda isegi mitte vaadanud. Nüüd tuleb menüüd sootuks uue pilguga tsekkida. Avastamist kui palju.


Ühel päeval keegi ütles, et kui sa oled uudishimulik, ei saa sa samal ajal olla õnnetu ja selles jutus on iva sees. Kahele asjale ei saa korraga keskendunud olla 😁.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?