Jõulud, postkaardid ja tuhat tänu


Homsest sõidan ma ära maale ja lihtsalt olen vaikuses metsade vahel.  Meie lähedal ei ela maakodus ühtegi inimest ja vahel kui seal jalutamas käin on tunne nagu oleksin üksi maapeale maha unustatud. Üsna sürr tunne aga mulle meeldib. Lihtsalt oled. Lihtsalt kulged. Aeg seisab.


Ma ei ole aastaid sedamoodi niisama olnud, kus kuskile pole kiiret, kus midagi pole tegemata ja kus jõuludpühad pole viimase minutini ära planeeritud, et kõik ikka tehtud saaks ja igale poole jõuaks. Mul lihtsalt pole vaja kuskile jõuda🙃. Eile näiteks ei jõudnud ma kuskile. Pikem retk oli magamistoast kööki ja tagasi :).

Kui keegi arvab, et mul on nüüd kõik jõulutoidud olemas ja mõni kink ka, siis ei ole. Eks homme enne minekut käime poest läbi ja võtame midagi. Vaevalt, et kõik kapsas ja verivorst homseks otsa saab. Eelmisel aastal seevastu oli mul oktoobris juba kinginimekiri valmis, list kuhu ja kellele külla minna ning kuidas ise puhata. Jõululapäeval olime sõpradega Venemaal ja siis sealt edasi tormasime ühest spast teisse, et ikka välja saaks ennast puhata. Mäletan, et kui koju sain olin ikka väga kurnatud trippimisest ja tormamisest. Irooniline mis :). 

Vahel harva, järjest harvemini tuleb ligi mõte, et appi mida sa oled teinud. Mis nüüd siis edasi saab? Äkki siiski....aga ma suudan ennast üsna kiiresti tagasi tuua tänasesse päeva. Oluline on täna. See mis oli eile ja see mis tuleb homme, pole üldse oluline. Küll homme näeb, mis homme tuleb. Homme on alles homme. Pole mõtet muretseda homse leiva pärast. Küll kõik läheb nii nagu minema peab.

Tegin endaga kokkuleppe, et saepuru ei sae. Loodan, et oskan ja suudan sellest kokkuleppest kinni pidada.

Juhtus aga midagi väga ägedat ka. Mõni aeg tagasi ma kirjutasin, et kogun jõulupostkaarte ja lubasin endale kaarte saata. Mäletate eks. Täna mina siis vaatan postkasti ja pidin pikali kukkuma, Ele nimele kolm kirja. Ausalt mu suu venis kõrvuni nagu irvikkassil ja juba aimasin, et issand küll, päris inimesed ongi mulle päris kaardid saatnud. See on nii äge. Aitähhh, aitähhhh, aitähhh.  Aitähh Kadri, Maret ja Laura. Mul on nii hea meel, et nüüd istun ja vaatan teie kaarte vist hardusega kogu pühadeaja. Panen need kenasti oma kogusse ja olen südamest tänulik :).Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?