Rahast

Raha on kogu aeg vaja. Öeldakse, et raha ei tee kedagi õnnelikuks aga raha puudumine õnnetuks küll. 
Mulle raha meeldib. Raha annab võimaluse mõnusalt ära elada. Ilma rahata on jamad kohe platsis. Telefon pannakse kinni ja nett võetakse ära, elektrist ja veest rääkimata 😁.

Kogu elu olen ma hull raiskaja olnud ja kõik mis tulnud olen kohe sirgeks löönud või kellegile ära andnud. Noh kellel rohkem vaja on olnud. Põhimõtteliselt olen alati ka võlgu elanud st krediitkaarte lisaks kasutanud.

Pool aastat tagasi, kui juba teadsin, et töölt pean ma ära tulema, siis käis rahakotis mingi klõps ja hakkasin vaatama, et kuhu ma oma raha panen. Selgus, et sadasid eurosid kulutasin iga kuu niisama.  Tegin korrektuurid oma kulutamisharjumustes ja ohh imet, paari kuuga maksin oma kaardid tagasi.

Nüüd olen juba kolm kuud ilma palgata ja rahapuudust ei ole. Ma lihtsalt ei kuluta raha enam tühjale tähjale. Ei saaks öelda, et ma koonerdan. Söön ikka suht tihti väljas, sõidan autoga ja käin kinos/teatris vms. Kuid nüüd ma panen oma kulu-tulu kirja ja tean, kuhu mu raha läheb ja niisama teda enam ei loobi. Näiteks ei osta ma poest 40 eurist raamatut, et see läbi lugeda ja siis riiulisse tolmuma jätta, vaid lähen raamatukokku. Palju pisiasju teevad kokku päris palju.

Eile tegin omale Layonessi cashback konto. Ega ma suurt aru ei saa veel, kuidas see asi käib aga kuna ma ostan palju asju netist, siis on ju mõnus kasvõi pisikese osa makstud rahast tagasi saada. Igaljuhul vaatasin, et 12 eurise lõuna pealt tuli tagasi 24 senti. Kuid kes senti ei korja, see eurot ei saa eks.

Toomasele tegin ka. Tema soovitajana ma saan tema ostude pealt ka midagi tagasi ja kuna ta ostab iga kuu korralikus summa eest kõiksugu toidulisandeid, siis saame topelt tagasi. Igaljuhul bodyvision, kus on jõusaalihundile kõik vajalik olemas, oli rahatagasi systeemiga liitunud.

Lisaks oli seal igasugu muid sooduspakkumisi. Näiteks kuu lõpuni kangadzunglis kõik asjad -80%.  Peaks minema ja maale uued kardinad vaatama. Magamistoa omad vajavad väljavahetamist.

Või näiteks toit. Tallinnas muidugi on neid pakkumisi hulga rohkem, kui Tartus aga ma nagunii varsti pool aega Tallinnas. Näiteks selline pakkumine.


See kaardi saamine on täitsa tasuta ja kuskile midagi maksma ei pea. Lihtsalt kui ostad midagi sealt, kus on letil layonessi märk, saad mingi osa pappi tagasi. Lihtne. E-bayst ja aliexpressist tellides sai ka kasutada. Neid kaubamajasid ma kasutan sageli. Muidugi ma pole aru saanud, et kas see on igalt ostult või siis alates mingist summast.

Kuidagi peaks saama maxima poega ka trikitada aga ma pole päris täpselt pihta saanud kuidas. Igaljuhul ostad seal kinkekaardi, mille pealt saad raha tagasi, maksad sellega maximas ja kasutad veel säästukaarti lisaks. Pean seda veel uurima😊.

Mugav on see ka, et see kaart on elektrooniline ehk telefonis. Ma absull ei taha neid erinevaid kliendikaarte kaasas vedada. Kõik võiks olla id põhised või siis telefonis.

Igaljuhul kavatsen välja uurida, et kuidas see kaart maksimaalselt enda kasuks tööle panna ja ütlen teile ka.

Kui keegi tahab nyyd kangadźunglisse tormata, siis saada mulle oma meiliaadress, ma saadan sulle kutse ja saame mõlemad kasu 😉.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?