Küsimused töötule

Pilt: avalikesinemine.net
Viimasel nädalal olen mitme tuttavaga kokku sattunud, keda pole kaua kohanud. Esimesed asjana küsivad kõik, et kas mul on puhkus, sest ma olen nii rahulik kuidagi 😉. Ma ise arvan, et olen koguaeg rahulik aga siis tuleb välja, et minu sisemised pinged olid ammu kõigile vaatamiseks välja laotud, lihtsalt ma ise ei teadnud seda.

Muidugi ütlen, et ma ei tööta enam ja elan niisama rantjee elu ning alati küsivad inimesed kohe kolm küsimus:
1. Mis juhtus?
2. Mida su mees arvab, et sa niisama töölt ära tulid?
3. Mida sa päevad läbi teed?

Järjekord võib erineda aga alati on küsimused samad :D. Ja ma vastan alati, et midagi ei juhtunud, minu mees on alati minu poolt ja mul on päevad nii tegevusi täis, et ma isegi ei saa aru, kust ma enne selle aja võtsin, et tööl käia. Noh ja edasi hakkavad osad kohe tööd pakkuma. Rahu sõbrad, vaba aasta tähendab vabat aastat ja niipea kindlasti minu käsi kuskile uuele lepingule alla ei kirjuta. Mina tahab shindot teha ja maasikaid süüa ning vaadata kuidas lehed kasvavad 😊.

Nendest kysimustest kõige naljakam on see mehe kysimus. See kõlab alati nii, et kas sellest tuli tyli. Ei tulnud. Me yldse tylitseme väga harva. Tõsiseid tylisid ei olegi olnud. Oleks ka veider kui me oleks selle pärast tylli läinud, et mina tundsin et ma vajan muutust, sest ma olin õnnetu ning tundsin iga rakuga, et ma ei sobitu enam puzzlesse.

Tööd on mulle üldse üsna palju pakutud. Vist on karma. Kui keegi varem töötu oli ja selle üle kurb, siis ma alati kohe toppisin ennast appi. Kui muud ei saanud teha, siis kasvõi aidata cv myydavaks kirjutada. Ma ei saa selle aitamise vastu, nyyd olen kyll õppinud siis aitama, kui kysitakse. Väärt oskus muide 😉.

Ja veel. Enamu ytleb, et ohh mis sul viga, sul palju haridust ja sahtlitäis diplomeid, sina kyll töötuks ei jää. See paneb mind alati muigama. Ma olen lihtsalt nii kindel, et selline paberikultuse aeg on läbi. Inimene peab midagi teha oskama, mingit "päris" asja. Olen päris kindel, et see aeg, et mul on palju pabereid, mulle kohe töökoha annaks, on läbi. Või siis kohe läbi saamas. Mis on väga hea!

Nyyd on siin vastused kõigile olemas ja pole vaja enam neid kolm kysimust kysida. Kysi midagi uut 😉.

Kommentaarid

  1. Kas jaanile tuleb tulla kohe kostümeeritult või hakkab karneval hiljem peale?

    VastaKustuta
  2. Hea kysimus 😁. Hetkel vist jääb kostmeeritult, kuna alustame ju alles peale hilislõunat. Aga kõik võib veel muutuda 😉

    VastaKustuta
  3. Kui ma töölt ära tulin, siis olid ka inimesed igasuguste küsimustega platsis...nagu oleks töötu olemine maailma lõpp :D Panin ka tähtajas aasta, et tegeleda muude asjadega. Õppisin ettevõtlust.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

See ei ole lihtsalt võimalik

NoWay! Palun veel

Kas sul on ökopott?